Yoğurt zayıflatır mı?

...

Sağlığımız açısından gün içerisinde bazı değerlere sahip olan besinleri tüketmemiz gerekmektedir. Protein, kalsiyum, lif, vitaminler günlük belirli miktarda vücudumuza girmesi gereken sağlıklı değerlerdendir. Birçok doğal besin içerisinde yer alan bu değerler adeta vücudumuzu bir kalkan gibi koruyarak hem sağlıklı bir şekilde gelişim göstermemize hem de hastalıklara karşı savaşmamız konusunda bizlere yardımcı olmaktadır.

Hemen hemen hergün yediğimiz besinlerden biride yoğurt olmuştur. Özellikle çocukların ve yeni doğan bebeklerin tüketmesi gereken yoğurt sağlıklı bir gelişime ve vücuda sahip olmaları konusunda gereklidir. Özellikle kalsiyum ve protein açısından güçlü olan yoğurt aynı zaman da kişilerin aklında bazı soruların oluşmasına neden olmuştur. Bu sorulardan biride yoğurdun kilo verme üzerinde etkisinin olup olmaması olmuştur.

Bu konuda kısa bir açıklama yapmak gerekirse yoğurdun kısmen kilo alma üzerinde etkisi olmadığını söyleyebiliriz. Bu nedenle sık sık diyet listelerinde yoğurdun olmasına rastlarız. Sağlıklı kilo kontrolü için oldukça faydaları olan yoğurt, diyet yaparken sıkça tüketilen bir besindir ve hiç bir zararı yoktur. Kilo almak üzerinde etkisi olmayan yoğurt, aksine kilo vermek için yemek aralarında açlığı bastırmak için sıkça tüketilen sağlıklı bir besindir.

Ancak bu konuda dikkat edilmesi gereken önemli konulardan biride yoğurdun nasıl tüketildiği ve hangi yoğurt çeşidinin tüketildiği olmuştur. Yağlı, yarım yağlı ya da yağsız olarak tüketilen yoğurt bu nedenle içerisinde farklı kalorileri barındırmıştır. Bu nedenle yoğurt tüketirken kilo almak istemeyenlerdenseniz yoğurdu, yağsız ya da light tüketmeniz daha doğru olacaktır. Bunun dışında şekerli hazır yoğurtlar ve meyveli yoğurtlar kalori bakımından daha yüksektir. Bu konuda dikkatli davranmanız önemlidir.

Aşağıdaki Kelimlerden Sitemize Ulaştınız;

yoğurt, yoğurt kaç kalori, yoğurt zayıflatır mı, yoğurt kilo aldırır mı, diyet yaparken yoğurt yenilir mi, yağlı yoğurt, light yoğurt, yoğurdun içeriği, kalsiyum, potasyum, süt, yoğurt kaç kalori, meyveli yoğurt