Yılancık hastalığı nedir?

...

Yılancık hastalığı nedir?

Derinizin altında mor ya da kırmızı ödemli kabarıklıklar, üst kısmında parlaklık, genel olarak vücutta titreme ve yüksek ateş husule geliyorsa yılancık hastalığına yakalanmış olabilirsiniz. Deri altına giren bir mikrobun oluşturmuş olduğu yılancık hastalığı vücutta derin hasarlar oluşturmakla beraber aynı zamanda bulaşıcı bir etkiye de sahiptir. Hele ki yüz bölgesinde oluşturduğu bir takı sorunlar ciddi tehlike yaratabilir.

Tıpta erizipel olarak tanımlanan yılancık hastalığı, aynı hastada üç defa tekrarlama eğilimi gösterebilir. Deriyi etkileyen bir hastalık olduğu için lenf bezlerinde ağrılı şişlikler de husule getirebilir. Tedavisi için çeşitli antibiyotik ilaçlar ve özel kremler kullanılmalıdır. Tedavi esnasında dinlenme ok önemlidir. Yılancık hastalığının asıl sebebi ise hayvanlarda bulunan bir mikrobun insan derisinin altına girmesidir.

Yılancık hastalığı

yılancık hastalığı, yılancık hastalığı belirtileri yılancık hastalığı tedavisi, yılancık hastalığı nasıl olur, yılancık hastalığı ne demek, yılancık hastalığı nedenleri, yılancık nasıl bir hastalık