Yetişkinlerde isilik nasıl geçer?

...

Yetişkinlerde isilik nasıl geçer?

Ekseri sırt ve göğüs bölgesinde kaşıntılı deri döküntüsü olarak meydana gelen isilik, sıcak havaların sebep olduğu kırmızı ufak noktalar şeklinde vücudun aşırı ısınmasında ve terlemesinden kaynaklı olarak ortaya çıkmaktadır. Daha çok bebeklerde ve çocuklarda ortaya çıkan isilik, ne yazık ki nadiren de olsa bazı yetişkinleri de etkisi altına almakta, kaşıntı ve kızarıklık ile yetişkinlerin vücudunda meydana gelerek onlara günlük yaşantılarında çeşitli sıkıntılar yaşatmaktadır. Özellikle de sosyal aktifliği olan insanlar isilik sorunundan daha fazla şikayetlenir ve bir an geçmesi için ne yapması gerektiğini araştırır.

Yetişkinlerde isilik tedavisi

Bu makalemizde yetişkinlerde görülen isilik nasıl tedavi edilmelidir, yetişkinlerde isiliğin tedavisi nasıl yapılmalıdır bu sorunlara yanıt verdik. Yetişkinlerde isilik nasıl geçer merak ediyorsanız, makalemizi sonuna kadar dikkatli bir şekilde okumanızı tavsiye ederiz.

İsilik kaşıntısı birkaç hafta devam eden bir sorundur. Az öncede bahsettiğimiz gibi yaz aylarında çok fazla terlemenin ve bu terden dolayı ıslak kalmanın etkisi büyüktür. Ancak bunun yanı sıra yüksek ateş geçirmenin de sonrasında görülür. Bulaşıcı değildir ancak nüksetme riski vardır.

İsilik tedavisi için yapmanız gerekenler doktor önerisi ile kaşıntı giderici krem veya losyonlar kullanmanız. Gün içinde 2-3 kez ılık duş almanızın da isilik tedavisi için olumlu etkisi olacaktır. Çok fazla güneşin altında kalmamaya dikkat etmeli, serin ve kur yerlerde bulunmaya çalışmalısınız. Odanızın sıcaklığını yaz aylarında iyi ayarlamalı terlemekten kaçınmalısınız.

isilik nasıl geçer, isilik nasıl tedavi edilir, isilik tedavisi, yetişkinlerde görülen isiliğin tedavisi, yetişkinlerde isilik, yetişkinlerde isilik nasıl geçirilir, yetişkinlerde isilik nasıl tedavi edilir, yetişkinlerde isilik tedavisi