Yavaş Yemek, Kilo Vermenize Yardımcı Olabilir

...

Yeme hızı ve kilo kaybı arasında yeni bir bağlantı tespit edilmiştir. Yeni çalışma ve araştırma, daha hızlı bir yeme hızının daha fazla kilo alımı, daha yüksek kan şekeri ve daha büyük bir bel ölçüsü ile sonuçlandığını keşfetmiştir.

Amerikan Kalp Derneği’nin Bilimsel Oturumları 2017’de sunulan en son araştırmalara göre ön araştırmalara göre, yavaş yavaş yemek yiyen insanların obez olma veya metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet ve inme risk faktörleri geliştirme olasılığı daha düşüktür.

Japon araştırmacılar: “Metabolik sendrom, bir kişinin karın şişmanlığı, yüksek kan şekeri, yüksek tansiyon, yüksek trigliserit ve / veya düşük HDL kolesterolü içeren üç risk faktöründen herhangi birine sahip olduğunda ortaya çıkmaktadır”  dedi. Araştırmacılar, 2008 yılında metabolik sendromu olmayan 642 erkek ve 441 kadını, yaş ortalamaları 51. 2 yıl olarak değerlendirmişlerdir. Katılımcıları, her zamanki yeme hızlarına bağlı olarak üç gruba ayırdılar: yavaş, normal veya hızlı. Araştırmacılar beş yıl sonra hızlı yiyicilerin (% 11,6) normal yiyicilerden (% 6,5) veya yavaş yiyenlerden (% 2.3) daha fazla metabolik sendrom geliştirdiğini bulmuşlardır.

Daha hızlı yemek hızı daha fazla kilo alımı, daha yüksek kan şekeri ve daha büyük bir bel ölçüsü ile ilişkilidir.

Hiroshima Üniversitesi’nden yazar Takayuki Yamaji, yavaş yemek yemenin metabolik sendromu önlemeye yardımcı olacak önemli bir yaşam tarzı değişikliği olabileceğini söyledi.

“İnsanlar hızlı bir şekilde yemek yediklerinde, kendilerini tam olarak tok hissetmeme eğilimindedirler ve daha fazla yemek yemeye eğilimlidirler. Hızlı yemek, insülin direncine yol açabilecek daha büyük glukoz dalgalanmasına neden olur ”diye ekledi.

Bize bu kelimelerden ulaştınız: yavaş yemek yemenin yolları, yavaş yemek yiyerek zayıflayanlar, yavaş yemek yemenin faydaları, yavaş yemek yemek zayıflatırmı, yavaş yemek, yavaş yemek yemek, yavaş yemek yemek faydaları, yavaş yemek için ne yapmalı, yavaş yemek kilo verdirir mi, hızlı yemek mi yavaş yemek mi, yavaş yemek nasıl yenir, yavaş yemek neden zayıflatır