Vitisun Vitiligo Krem ve Yağı

...

Vitiligo Hastalığı Nedir?

Vitiligo dış derinin rengini kaybetmesi sonucu oluşan beyaz plaklarla görülen bir deri hastalığıdır. Bu hastalık tıpta gereken tedavi uygulandığında iyileşebilecek bir hastalık olarak görülmektedir.Sıkıntılı dönemler geçirmek, vitaminsizlik, psikolojik bunalımlar bu hastalığı tetikleyici unsurlar olarak sayılabilir. Bu hastalık, bağışıklık sisteminin yanlış programlanması görülür ve ciltte bulunan melanositleri yani deriye rengini veren hücrelerin kısıtlanması ile başlar. Problemli olan bölgelerde kendilerine has bir albinoluk görülür, deri rengi beyazlaşır, kıllar beyazlaşır. Bu bazen görülemeyecek kadar küçükken bazen çok büyük boyutlarda görülebilmektedir. En sık görüldüğü bölgeler, yüz, boyun, el ve kol bölgeleridir.  Hastalıktan etkilenen bölgeler güneşe karşı daha hassastır ve güneşin etkisiyle bu bölgelerde genişleme görülebilmektedir. Güneşin vitiligoya neden olduğu düşüncesi ise doğru bir düşünce değildir, hastalıktan etkilenmeyen bölge bronzlaşırken, hasta bölge bronzlaşamadığı için güneş nedeniyle lekeler daha da belirgin hale geldiği için böyle bir yanılgıya düşülmektedir.

Vitisun Vitiligo Krem ve Yağı

Bu hastalığın tedavisinde oldukça iyi sonuçlar veren vitisun krem ile bu hastalıkla daha rahat mücadele edebilirsiniz. Bu kremi kullananlardan ve uzmanların yaptığı yorumlardan yola çıkarak vitiligo hastalığında oldukça etkili olan bu kremi gönül rahatlığıyla kullanabileceğinizi söyleyebiliriz.

Vitisun Vitiligo Krem ve Yagiİçeriği

Yağ içeriği; Vitisun vitiligo yağının içeriğinde çörek otu yağı, fındık yağı, ceviz yağı, buğday yağı, narçekirdeği yağı, acı badem yağı, susam yağı, keten tohumu yağı, portakal yağı, üzüm çekirdeği yağı ve C vitamini bulunmaktadır.
Krem içeriği: Vitisun kreminin içeriğinde karabiber, yeni bahar, yulaf, bergamot, E vitamini, C vitamini, çinko, bakır, carbopol, PEG, su, trietilenamin, setilstearilakol, koruyucu bulunmaktadır.

Kullanımı

Vitisun yağı gün içerisinde güneşli bir yere gideceğiniz zaman sürebilirsiniz.  Bu yağ sayesinde güneşten korkmanıza gerek kalmayacaktır, bu yağ sayesinde korkmadan güneşe çıkabilirsiniz. Vitisun yağı sürdükten sonra güneşte en az 30 dk kalmalısınız. Yağ bitkisel olduğu için tortu olabilir, kullanmadan önce iyice çalkalamalısınız. Vitisun kremi ise gece yatmadan önce temizlenmiş cildinize uygulayabilirsiniz. Böylelikle bilinen tüm tedavilerden daha hızlı sonuçlar alabilirsiniz. Trioid hastalığı bulunanlar ve vitiligo dışında bir deri hastalığı varsa doktor tavsiyesi olmadan kullanmanız önerilmemektedir.