Serenay Sarıkaya Nasıl Kilo Verdi?

...

191020131141104921332_2

Kilo çoğumuzun problemidir ve kilo vermek için çeşitli, yöntemler deneriz. Televizyonda gördüğümüz ünlü kişilere bakıp ta özeniriz ne kadar güzeller zayıflar diye. Peki bu ünlüler nasıl kilo veriyormuş bizde gelin bir bakalım. 210 yılında Türkiye Güzellik Kraliçesi yarışmasında 2. Olan Serenay Sarıkaya  2008-2010 yılları arsında sofia karakteriyle tanıdık ve o zamanlarda bir çok hayran kitlesi oluşturdu.  Lale devri dizisinde yeşim taşkıranı canlandırarak kariyerindeki ışığı parlattı ve son olarak günümüzde sürekli izlediğimiz medcezir dizisiyle gündeme ışık gibi geldi. Medcezir dizisi için 6 kilo veren güzel oyunu Serenay Sarıkayanın  bunu nasıl başardığını öğrendik. Bikram (sıcak) yoga yaparak kilolarından kurtulmuştur.

se

Bikram (Sıcak) Yoga Nedir ?

Bikram Yoga, 40° sıcaklıkta yapılan, Bikram Choudhury tarafından geliştirilen, birbirini takip eden 26 yoga pozu ve 2 nefes egzersizinden oluşan bir Hatha yoga metodudur. 26 duruştan oluşan seri bilimsel olarak vücuttaki tüm kasları, bağları, tendonları ve eklemleri çalıştırmak üzere geliştirilmiştir. Bu yoga serisi organları, salgı bezlerini ve sinirleri harekete geçirerek sistematik olarak taze oksijen dolu kanın vücudun tamamında dolaşmasını sağlayarak tüm organları ve dokuları yeniler. Her bir duruş sizi bir sonradakine hazırlar ve bir öncekinden alınan yararları arttırır.woman-doing-hot-yoga

Bu yararların arasında postürün düzeltilmesi, kas ve eklem kabiliyetinin artması, konsantrasyon ve enerji artışı sayılabilir. Sıcakla beraber daha fazla esneklik sağlanır, sakatlanmalardan kaçınılır ve vücutta fazlalık yapan toksinlerin dışarı atılması sağlanır. İnanılmaz derecede dengeli geliştirilmiş bu metod sayesinde, öğrenci katıldığı her 90 dakikalık derste daha fazla fiziksel, zihinsel, duygusal ve spiritüel fayda sağlar. Bikram Yoga Başlangıç Serisi her yaş grubu ve seviye için uygundur. Bikram Yoga herkes içindir. Bildiğimiz gibi kişyebir zararı yoktur ve kilo vermek isteyen kişilerin kolaylıkla uygulaya bileceği bir egzersizdir.

3 Yorum

Yorum Yazın
  1. Ben bir türlü kilo veremiyorum aslînda veriyorum ama abur cubur yiyince geri alıyorum ama abur cuburuda az yiyorum bir türlü zayıflayamıyorum

    • Merhaba esra hanım,

      Düzenli ve sağlıklı bir beslenme programını kendinize oluşturarak işe başlayabilirsiniz. Aynı zamanda düzenli spor ve egzersiz hareketleri ile kilo kontrolü süreci içerisine girebilirsiniz. Dilerseniz kilolarınızı kontrol altına bir an önce almak istiyorsanız çeşitli destekleyici ürünlerimizden de faydalanabilirsiniz. İletişim için sitemize yorum bırakmanız yeterli olacaktır.

      • Merhaba. Bende sizin gibi 58 kilo oldum şimdi 54 kiloya duşdum. Ana karnim cok buyuk yinede zayiflamam gerekiyor. Bir az zayifliyorum sonra sizin gibi kilo aliyorum. Abur-cubur yiyorum. Cikolata en vaz gecilmezim. Ben Serenay Sarikaya gibide yapsam yine zayiflayamazmiyim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir