Sağlıklı Zayıflama Çayı

...

9 ayrı bitkiyi içeren bu zayıflama çayı ile günlük faaliyetleriniz sırasında vücudun ihtiyacı olan enerjinin bir bölümünü sadece bir bardak ile sağlayabilirsiniz. Gün boyu stresten uzak ve daha dinamik hissedeceksiniz.Hızlı kilo vermenize, sindirim sisteminizi düzenlemeye, stres ve yorgunluğu azaltmaya, vücut direncini arttırmaya ve güçlü antioksidan etkisiyle vücutta biriken toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Mate bitkisi, beyaz top kekik, çoban çökerten, barut ağacı kabuğu, yeşil çay, sinirli ot, biberiye, funda yaprağı ve cinnema bitkisi içeren bu karışım ile keyifli ve sağlıklı bir zayıflama göreceksiniz.Sağlıklı Zayıflama Çayı

Mate yaprağı: Tüm dünyada obezite tedavisinde kullanılan mate çayı, yağ emilimini engelleyerek vücuttan su atımını kolaylaştırır. Her yaşta insanın rahatça kullanabileceği bitki, iştahı kapatarak zayıflamaya yardımcı olur. Vücuttaki yağ parçalayıcı enzimlerin aktivitesini engelleyerek yağ emilimini azaltır. Antioksidan özelliği taşımaktadır. Kalp kaslarının çalışmasını hızlandırarak su atılmasını kolatlaştırır, diüretik etkiye sahiptir.

Kekik: Halk arasında yaygın olarak kullanılan kekik, sindirimi kolaylaştırarak vücuttaki fazla suyu atarak kilo vermenizi sağlar. Ayrıca mide rahatsızlıklarında balla karıştırılıp kullanılmaktadır.

Çoban çökerten: Kalp ve damar hastalıklarında damar açıcı, taş düşürücü, idrar söktürücü ve kuvvet verici olarak kullanılmaktadır. Vücut direncini arttırır ve damar içinde oluşan plakları ortadan kaldırır. Kas gücünü ve vücut direncini arttırır. Kas artışına bağlı olarak yağ yakımını hızlandırır. Yüksek tansiyonu düzenler. Ancak düşük tansiyonu olanlar kullanmamalıdır.

Barut ağacı kabuğu: Safra kesesi rahatsızlıklarına ve kabızlığa, çıban ve yaralar iyi gelir. Karaciğer rahatsızlıkları ve siroz hastalığı tedavisinde kullanılır. Hemeroid, dolaşım bozukluğu ve bağırsak rahatsızlıklarında tedavi edici özelliğe sahiptir.

Yeşil çay: Antioksidan özelliğine sahip yeşil çay aynı zamanda sindirimi de kolaylaştırır. Son zamanlarda ülkemizde yaygın olarak kullanılmaya başlanan bu çayda kateşinler, antioksidanlar, C vitamini, kafein, flavonoidler, fluroidler, E vitamini ve epigallokateşin gallet maddelerini içermektedir.

Sinirli Ot: İshal ve iltihap giderici etkiye sahiptir. Balgam söktürücü ve kan temizleyici özelliğe sahiptir. Ağrı kesici, basur ve yara iyileştirici etkisi vardır. Bronşit, nefrit, faranjit türü rahatsızlıklarda kullanılmaktadır. Kalp ve damar sistemini güçlendirir. Gripten koruyucu etkisi vardır. Kolesterol düşürücü etkiye sahiptir.

Biberiye: Yağ eritici ve hazım kolaylaştırıcı bu bitki, vücutta biriken toksinleri atarak ideal bir kiloya kavuşmanızı sağlar.

Funda yaprağı: İshal kesici ve idrar sökücüdür. Böbrekte meydana gelen kum ve taşların dökülmesine yardımcı olur. Emziren annelerde anne sütünü artırıcı etkiye sahiptir.. Sindirim sistemini çalıştırır.

Cinnema bitkisi: Bağırsaklarda şeker emilimini azaltan bir etkiye sahiptir. Ateş düşürücü özelliğe sahiptir. Kan şekerini normal seviyeye çeken bir bitkidir. 

Bu karışımı karıştırıp 8-10 dk kaynatmadan demleyerek sabahları aç karnına içilmesi önerilir. Zayıflama çayının öğünlerden önce günlük toplam 3 bardak tüketilmesi gerekir. Çok kilolu olanların 5 fincana kadar tüketmesinde hiçbir sakınca bulunmamaktadır.