Saç kaşıntısı neden olur?

...

Saç kaşıntısı neden olur?

Cilt uzmanlarına saç diplerinde kaşıntı şikayeti ile her gün baş vuranların sayısı azımsanmayacak kadar çoktur. Saçlarda kaşıntının nedenleri, saç diplerini etkileyen bir takım saç derisi sorunları olmaktadır. Saç derisini etkileyen her türlü olumsuz vaka, saç diplerinde kaşıntıya yol açar ve kişiyi ciddi anlamda huzursuz eder.

Saç kaşıntısının nedenlerini biraz daha açacak olursak, saçlarda kaşınmaya yol açan en önemli deri sorunu, saçın yağlanmasıdır. Saç diplerinde yağ birikimi kaşıntıya en çok sebep olan sorunlardandır. Saç diplerindeki kaşıntının yanı sıra, saçta kepek sorunu, enfeksiyonlar, enflamasyonlar, baş biti, otoimmün bozukluklar ve ciddi alerjik hastalıklardır.

Saç kaşıntısının sebepleri bu kadarla da bitmiyor. Saç derisinde kaşıntıya yol açan o kadar çok hem zararsız hem de ciddi sorun bulunmaktadır bunlar; saç boyaları, egzama, mantar hastalıkları, stres, anksiyete, güneş yanığı, lupus, hipotiroidizm, aşırı sıcak su ile başı yıkamak ve saç derisi akneleridir.

Saç kaşıntısı nedenleri

saç diplerinde kaşıntı, saç diplerinde kaşıntı nedenleri, saç diplerinde kaşıntı sebeleri, saç kaşıntısı, saç kaşıntısı nedenleri, saç kaşıntısı niçin olur, saç kaşıntısı sebepleri, saç kaşıntısı ve nedenleri, saç kaşıntısının nedenleri, saç kaşıntısının sebepleri