Popüler Spor Crossfit İle Zayıflayın

...

k_294Zayıflamak için çok fazla çaba harcayan insanlar mevcut. Bunu yaparken çoğu tercihini diyetten yana kullanıyor ve aslında doğru yoldalar ama şunu unutmayalım ki tek başına diyet ile su sorun ortadan kalkmaz aksine, diyet yaparken verilen kilolar ile kilo verme süresi bir süre sonra duracaktır. Ama spor ile bu duruma devam ederseniz emin olun durduğu yerde spor onu destekleyecektir ve metabolizmayı harekete geçirecektir.

Sporu daha zevkli hale getirmeye ne dersiniz? Son dönemin yükselen fitness trendi crossfit ile çok değişik yöntemlerle zayıflayabilirsiniz. Halter, jimnastik ve atletizmin birleşmesiyle oluşan bu yöntemde hedef; çoklu eklem ve kas gruplarını çalıştırarak, kas gücünün ve esnekliğinin artırılmasıdır.

En profesyonel sporcuların bile tercihi haline gelen bu spor, şu sıralar pek çok kişinin tercihleri arasında. Spora bahanesi artık tarihe karışıyor çünkü plaza çalışanlarını bile evlerinden çıkarıp,  spor salonlarına sokmayı başaran crossfit, tek bir hareketle vücudun birkaç noktasını birden bile çalıştırabiliyor. Bu yüzden spor salonlarında 2 saat harcanan vakit yerine 15 dakikalık bir zaman dilimiyle size kolaylık sağlıyor.

Bu sporu herhangi bir eklem sakatlığı bulunmayan herkes yapabilir. Belirli bir fitness geçmişi olsun ya da olması herkes bu sporla uğraşabilir. Üstelik kadınlarda erkeklerde hemen hemen aynı egzersizi yapabiliyorlar.

Aşağıdaki sözcüklerden sitemize ulaştınız:

Spor ve sağlık, spor ve diyet, spor önerileri, en çok zayıflatan sporlar, diyetsiz zayıflama, spor ile zayıflama, kalorisiz diyet, yağ yakan spor, sporda dikkat edilmesi gerekenler, crossfit, fitness