Öksürük İçin Yardımcı Yöntemler

...

Kış ayındayız, sık sık hastalanıyor, soğuk alıyoruz. Ve öksürmeye başlıyoruz. Öksürmek bir hastalık değildir. Hastalıklara karşı vücudun savunan bir çeşit mekanizmadır. Öksürüğe nezle, grip, astım, geni akıntısı, reflü, sigara, bronşit-örnekler artırılabilir- gibi rahatsızlıklar sebep olabilir.

Eğer öksürüyor iseniz öncelikle neden öksürdüğünüzü bulmanızı ve mutlaka doktora görünmenizi tavsiye ederiz.

Sizlere öksürüğünüzü atmanız için birkaç yardımcı yöntem söyleyeceğiz.

Öksürük için yardımcı yöntemler

Keçiboynuzu özü için. Keçiboynuzu özü astım, bronşit ve öksürük tedavisinde kullanılır. Balgam söktürür. Nefes açtırıcıdır. Bronşları açar ve göğsü yumuşatır.

Gülhatmi çayı için. Kaynamış suyun içerisine bir tutam gülhatmi çiçeği koyun. 5 dk demlemeye bırakın daha sonra için.

Karaturpun bal ile süzülmüş suyunu içinKaraturpun üst kısmını kesin ve içini oyun. Oyulan kısma bal koyun ve kestiğiniz o üst kısmı kapak olarak üzerine kapatın. Karaturpu bir bardağa oturtun. Bir gün bekleyin. Karaturpun suyunun süzülmüş olduğunu göreceksiniz. O suyu için.

Keçiboynuzu suyu için. Keçiboynuzunu kaynatın ve suyunu sabah akşam için.

Nane yağı kullanın. Nane yağını boğazınıza, göğsünüze, sırta masaj yaparak sürülür.

Ada çayı için. Eğer geniz akıntınız var ise ana çayını demleyip için.

Zencefilli bal tüketin. Toz zencefil ile balı karıştırın. Sabah akşam yiyin. Dilerseniz üzerine sıcak su koyup çay olarak da tüketebilirsiniz.

Elma çayı için. 1 litre suyun içine 1 adet kabuğu ile dilimlediğiniz elmayı atın. Kaynatın. Kaynadıktan sonra süzün ve sıcak tüketin.

Havuç çayı için. Yarım kilo havucu rendeleyin. Su dolu tencerede güzelce haşlayın. Daha sonra içerisinde 4 yemek kaşığı bal ekleyin. Günde 4 defa tüketin.

Umarız en yakın zamanda iyileşirsiniz.