Muz Diyeti Nasıl Yapılır?

...

Fazla kilolar hem bayanların hem de erkeklerin ortak sorunlarından biri olmuştur. Zaman zaman farkında bile olmadan aldığımız kilolar gerekli önlemlerin alınmaması durumunda ise obezite hastalığının oluşmasına neden olmuştur. Ancak kilo aldığınızı anlamanız bazen size zor gelebilir ya da kabullenmeyebilirsiniz. Bu nedenle mutlaka haftanın belirli bir günü tartılarak kilonuzu not almanız ortalama ne kadar sürede kaç kilo aldığınız konusunda size yardımcı olacaktır.

Bunun dışında kilo almanız durumunda ideal kilonuza dönmeniz için bazı diyet lsitelerini uygulayarak kısa sürede fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Kısa sürede isminden bahsettirmeyi başaran popüler diyetlerden biride muz diyeti olmuştur. 2008 yılında Japonya’da çıkan bu diyet bir eczacı tarafından keşfedilmiş ve insanların dikkatini kısa sürede çekerek uygulamalarına neden olmuştur. Muz diyetinin özelliği ise isminden de anlaşılacağı gibi özellikle diyet boyunca bol miktarda muz tüketilmesi olmuştur.

Özellikle meyve tüketmeyi seven kişilerin keyifle uygulayacağı bu diyet listesi aynı zaman da potasyum ve magnezyum açısından zengin olması nedeniyle oldukça sağlıklı diyet listelerinden biridir. Ancak muz diyetini uygularken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Bu hususlar ise; yeteri miktarda uykunuzu almanız, diyeti uygularken alkol ve sütten uzak durmanız ve de gün boyunca günde en az 2 litre oda sıcaklığında bulunan su içmeniz olmuştur. Bu diyetin özelliği ise kesinlikle aç kalmayacağınız olmuştur. İşte bir günlük muz diyeti program örneği;

Muz diyeti programı

Sabah: İstediğiniz kadar muz ve ardından 2 su bardağı su.

Öğle: Yüksek kalorili olmamakla beraber 1 porsiyon istediğiniz kalorisi düşük bir yemek

İkindi: Düşük kalorili atıştırmalıklar (fındık,ceviz,light bisküvi gibi..)

Akşam: Yüksek kalorili olmamakla beraber 1 porsiyon istediğiniz bir yemek. Akşam yemeğinizi saat 7 gibi yemeniz ve 7’den sonra ise hiçbirşey yememeniz gerekmektedir. Ancak yatana kadar istediğiniz miktarda su tüketebilirsiniz.

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

diyet, diyet yapmak, diyet önerileri, hangi diyet kilo verdirir, diyet listeleri, diyet çeşitleri, popüler diyetler, ünlülerin diyetleri, muz, muz diyeti, japonların yaptığı diyet, muz diyeti nasıl yapılır, muz diyeti örneği, kilo vermek, nasıl kilo verebilirim, kilo verme yöntemleri