Kuru Ciltler için Nemlendirici Yöntemleri

...

Cilt çok kuru olabilir ve nemden yoksun kalır, bu da ağrılı çatlaklara neden olur. Cildi rahatlatmak ve nemi yeniden sağlamak için çare hakkında bilgi edinin.Başlamadan önce dermatologlar, iyileşmeyi desteklemek ve daha fazla kurumayı önlemek için, kuru ciltte body ever peeling kullanarak tavsiye ettiler. Aktif madde, çatlak ve selülitleri kapatmak için kullanılır.

Sağlıklı ciltler yumuşak, esnek ve nemlendiricidir, ancak nemi kaybettiğinde ve sık sık krem ​​ve losyon uygulaması ve bol su içilmesiyle nemin yenilenmediği durumlarda, cilt sağlıksız, kuru ve pullu hale gelebilir. Ciddi kuru ciltler bile çatlamaya başlayabilir. Cildiniz kuruduğunda, ağrılı çatlaklar oluşturduğunda ne yapmalısınız? Nem ekleyin.

Kuru Cilt Çözüm No. 1: Banyolar ve Islatın

Kuru ve çatlamış cildin suya batırılmasının kayıp nemi yenilemek için iyi bir yol olduğunu düşünebilirsiniz. Ve sen haklısın – hayır DEĞİLSİN. Su, cildin kurumasına neden olabilir.

Lopez, “Sadece su, esansiyel yağların cildini kesecek” diye açıklıyor. Ancak bu, ıslak ve kuru cildin ıslanmasına neden olmayacak, aynı zamanda su ve çatlaklar için yatıştırıcı olamayacağı anlamına gelmez – sadece doğru şekilde yıkanmanız gerekir.

Lopez, mineral, badem veya avokado yağı gibi doğal bir yağın birkaç damla eklenmesiyle kuru ve çatlamış cildin iyileşmesine yardımcı olur. Bununla birlikte, bu banyoları ve duşları sadece kısa bir süre için 5 ila 10 dakikadan daha uzun olmayan bir süre ile sınırlamak önemlidir. Sıcak olmayan su sadece cildi daha fazla kurutacaktır. Lopez ayrıca cildi yumuşatmak ve neme devam etmesine yardımcı olmak için banyoya yulaf ezmesi veya kabartma tozu ilave edilmesini önermektedir.

Kuru Cilt Çözüm No. 2: Nemlendirin, Nemlendirin, Nemlendirin

Banyodan çıktığınız anda, Lopez cildinizi kuru bir bezle hafifçe okşayarak atmanızı önerir – su sürmeyin veya çıkarmayın. Ardından, vücudunuzun her yerinde birkaç damla doğal bir yağ veya zengin bir nemlendirici krem ​​uygulayın. Body ever bunu için size önerimizdir. Bu, içindeki nemi kapatmaya yardımcı olacaktır.

BİZE BU KELİMELERDEN ULAŞTINIZ: bodyever yorumları, bodyever kullanımı, bodyever instagram, bodyever nasil kullanilir, bodyever şikayet, bodyever ekşi, bodyever nerede satılır, bodyever nedir, bodyever sipariş, bodyever, bodyever kullananlar, bodyever peeling, best body ever, bodyever çatlak, bodyever eczane, bodyever fiyatı, bodyever kullanıcı yorumları, bodyever kullananların yorumları, bodyever ne kadar

Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği: 01.10.1985 tarihli ve 5777 sayılı Aktarlar, Baharatçılar ve benzeri dükkanlar hakkında genelge ile Aktar ve Baharatçılara ilişkin açılış ve denetim işlemleri ile adı geçen yerlerde belirli koşullar altında Bitki ve Drogların satılabilmesine izin verilirmiştir. Bu genelge ile satılması mahzurlu ve tehlikeli olan maddelerde belirtilmektedir.

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu:
Geleneksel Tıbbi Ürünler ve Gıda Takviyeleri hakkında bilinmesi gerekenler başlıklı bilgilendirmesinde: “Dünyanın pek çok ülkesinde Bitkisel ürünlerin “Fitoterapi” adı altında Sağlık alanında kullanıldığı bilinmektedir. “Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” tüm ince ayrıntıları ve detayları düşünülerek hazırlanıp vatandaşlarımızın sağlığını koruyacak bir çerçevede uygulamaktayız.”

Satışa sunulan (Bitkisel ve Gıda Takviyesi mahiyetindeki vb.) ürünler ile alakalı olarak T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz KurumuGeleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ilgili kanunlarında yayımlanan yasa gereği Bitkisel Ürünlerin Bitkisel drogların Gıda Takviyesi vb. ürünlerin Tanıtım ve Reklamlarında Endikasyon Belirten, Hastalıkları Rahatsızlıkları Tedavi eden Hastalığı iyileştirdiği gibi yazıların ve Sağlık Beyanlarının bulunması yasaklandığından dolayı Ürünler ile ilgili bu kısımda Ürün Markası, Ürün Adı, Ürünün İlgili Bakanlık İzin ve Belge Numarası, Ürünün İçeriği, Ürünün Kullanımı, Ürünün Muhafaza Şartları ve Uyarı mahiyetindeki üretici bilgilendirmeleri bulunacaktır