Kirpik Uzatma Yöntemleri

...

Kirpik uzatma yöntemleri ile kirpiklerinizin kısalığından şikayetçi iseniz eğer doğal yöntemlerle besleyerek ve kuvvetlendirerek daha uzun ve gür olmasını sağlayabilirsiniz. Evinizde kolayca uygulayabileceğiniz ve oldukça uygun olan bu doğal kirpik uzatma yöntemleri, kirpiklerin kısa ve seyrek olmasından hoşlanmayanlar için. Bu yollara geçmeden önce şundan bahsedelim. Bu uygulamalar sırasında sabırlı olunmalıdır çünkü kirpikler yavaş uzamaktadırlar. Vücuttaki saç ve tırnakların uzaması sağlıklı ve dengeli beslenmeye bağlıysa kirpiklerin uzaması da beslenmeyle yakından ilişkili olmaktadır. Kirpiklerimizin uzamasını ve kuvvetlenmesini istiyorsak aynı saçlarımızdaki gibi beslenmemize önem göstermeliyiz.

kirpik uzatma

Göz makyajının vazgeçilmezlerinden başta rimel ve eyeliner, gözlerimizde harika sonuçlar oluştururken bir taraftan da kirpiklerimize zarar vermektedir. Diplerden hava almasını engelliyor, birbirlerine yapışmasını sağlıyor ve zayıflatarak zaman içerisinde dökülmesine sebep oluyor. Bu sebeple gece hiç zarar vermeyeceğini düşündüğünüz rimelle uyunmaması ve kirpik diplerinin temizlenip hava almasının sağlanması kirpik bakımı için çok önemlidir. Kirpikleri besleyen ve kuvvetlendiren yağların başında hint yağı ve zeytinyağı gelmektedir. Bu yağlarla her gün uyumadan önce kirpiklerinize bir pamuklu çubuk yardımıyla bakım yapabilir ve daha az bir zamanda uzamasını sağlayabilirsiniz.

uzun_guclu_kirpik-600x439

Kaş bakım uygulanması için kirpiklere E vitamini uygulaması belki de en yararlı kirpik uzatma yöntemlerinden bir tanesidir. Kirpikleri besliyor, onarıyor ve kuvvetlendiriyor. Güzellik uzmanlarınca tavsiye edilen E vitamini yağını eczanelerden satın alıp günlük bir kere tercihen uyumadan önce bir pamuklu çubuk ile kirpiklerinize uygulayabilirsiniz. Sürekli olarak maskara kullanımı kirpiklere zarar verir, kurutur, zayıflatır ve döker. Bu sebeple haftada bazı günler kirpiklerinizi dinlendirebilir, kirpik kıvırıcı gibi zarar veren makyaj malzemelerinin kullanımını en aza indirebilirsiniz. Bunun yanı sıra kirpik perması ve ipek kirpik gibi uygulamalarda kısa zamanda güzel görünüme kavuşursunuz ancak kirpiklere en fazla bu uygulamalar zarar vermektedir. Bu uygulamaları yaptırmadan önce bir kere daha düşünmenizde yarar vardır.

Woman eye

Diyet ürünlerimizden yararlanmak isterseniz whatsaap, instagram, skype, facebook gibi sosyal medya üzerinden bizlere ulaşmak için www.urunstore.net sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

kirpik uzatma, kirpik uzatma yolları, uzun kirpikler, kirpik perması ve ipek kirpik, kirpiklere hangi vitamin yararlı olur, kirpiklerin dökülmesine neden olan kimyasal işlemler, kirpiklerin uzaması için yapılması gerekenler