Kalın Bacaklar için Egzersiz Önerileri

...

Birçok kişinin şikayetlerinin başında gelen fazla kilolar özellikle bayanların kabusu haline gelmiştir. Daha çok bölgesel yağlanma probleminden şikayetçi olan bayanlar bu nedenle vücutlarını beğenmediklerini ve özgürce giyinemediklerini ifade ederler. Gün boyu hareketsiz kalmak, aşırı yağlı beslenme, yanlış gıdaları tüketme, oturarak çalışmak, egzersiz ve spor yapmama gibi nedenlerden ötürü kilo alır ve bu yanlış alışkanlıkları düzeltmediğimiz taktirde ne yazık ki kilo veremeyiz. Bölgesel yağlanma problemlerinden bacak bölgesinde oluşan yağlanma en çok bayanları huzursuz etmektedir.

Fakat verilmesi imkansız sanılan fazla kilolar aslında yaptığımız yanlışları doğru hale getirerek ve biraz sabrederek çok daha basit hale getirebilirsiniz. Basit bir diyet programı uygularken aynı zamanda uygulaması kolay olan ve özellikle bacak kısmını çalıştıran egzersizler yaparak kilonuzu kontrol altına alabilir ve bölgesel yağlanma şikayetinizden kurtulabilirsiniz.

Bacak İnceltici Egzersiz Önerileri:

1- Ayakta dik durun. Bacaklarınızı yana doğru açın. Kalçanızı mümkün olduğunca geriye doğru atarak dizlerinizi bükün.

2- Ayakta dik durun. Bir bacağınızı öne alın. Arkadaki bacağınızı dizinizi bükerek kalça hizasına kadar öne doğru kaldırın. Her seri sonunda bacak değiştirin.

3- Ayakta dik durun. Bir bacağınızı, hafifçe tekme atar gibi öne doğru uzatın. Her seri sonunda bacak değiştirin.

4- Ayakta dik durun. Vücudunuzu hafifçe öne doğru eğin. Bir bacağınızı dizden bükerek arkaya, kalça hizasına dek kaldırın. Her seri sonunda bacak değiştirin.

5- Yanlamasına uzanın. Üstte kalan bacağınızı bükün, altta kalanı yukarı doğru kaldırın. Her seri sonunda bacak değiştirin.

6- Oturur konumdayken bacaklarınızı ileri doğru uzatın, yukarı kaldırın ve 10 saniye kadar bu şekilde kalın.  Hareketi 7-8 kere yapmaya çalışın.

7- Bacaklarınızın üst bölgesini inceltmek için bir duvarın önüne geçerek, oturuyormuş gibi vücudunuzu yere paralel olacak şekilde, sırtınız dik çömelin ve iyice yorulana kadar devam edin. Bu hareket bacaklarınızın önemli derecede yağ yakmasını sağlayacaktır.

8- Yürüyüş ve koşma egzersizleri sırasında mümkün olduğunca topuklarınıza yüklenmeden, parmak ucunuzda hareket etmeye özen gösterin. Bu şekilde hareket etmek, tüm bacak kaslarınızın yüksek tempoda çalışmasını sağlayacaktır.

9- Bunun dışında bisiklet sürmek, yüzmek, koşmak, yürümek gibi bazı sporlar tüm kas sistemini çalıştırırken özellikle bacak yağlarının erimesine ve daha düzgün olmasına yardımcı olur.

10- Önerdiğimiz tüm hareketleri öncelikle kaslarınızın alışması için ilk birkaç gün 5’er kez daha sonra 10’ar ve 15’er sefer yaparak temponuzu arttırabilirsiniz.

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

bacak inceltme yöntemleri, fazla kilolar, basen eritme yöntemleri, egzersiz, inceltici egzersizler, bacak inceltici egzersizler, basen inceltici egzersizler, bacaklarım nasıl incelir, basenler nasıl erir, kilo verme kilo kontrol, diyet, spor, bisiklet sürmek, spor yapmanın önemi, ince bacaklar