Kalça Sıkılaştırma Yöntemleri

...

Daha dik  ve sıkı görünen kalçalara sahip olmak aslında hiç de o kadar zor değil. Evde veya ofiste yapabileceğiniz birkaç kolay ve pratik egzersizler ile kalçalarınız da kolay bir şekilde forma girebilirler.  Sizler ile paylaşacağımız kolay ve pratik egzersizleri tercihleriniz arasına yerleştirebilirsiniz.

Birinci egzersiz

Dizler hafif bir şekilde karna çekilmiş pozisyonda yere yatın. Daha sonra üstte ki bacağı 10 ile 15 cm kadar açmalısınız. Ancak kalçanın da geriye gitmemesine ve ayakların bitişik olmasına dikkat etmelisiniz. Aynı hareketi diğer taraf için de tekrarlamalısınız. (30 tekrar)

İkinci egzersiz:

Yan yatışta bacağınızı öne düz bir şekilde uzatabildiğiniz kadar uzatabilirsiniz. Yere koymadan arkaya doğru uzatabildiğiniz kadar uzatmalısınız. Aynı hareketi diğer taraf için de tekrarlayabilirsiniz.

egzersiz-2

 

Üçüncü egzersiz:

Emekleme pozisyonundayken de bir bacağınızı dümdüz uzatın. Daha sonra dizinizi 90 derece bükün. Ayak tabanınızın ile tavanı itin. Aynı hareketi de diğer tara için de tekrarlayabilirsiniz. (30 dakika tekrar)

egzersiz-3

Dördüncü egzersiz:

Yüz üstü pozisyonda önkollarınızı parmaklarınız karşıya gösterecek şekilde yere koyun. Sırasıyla göğsünüzü kalçanızı ve dizinizi yerden kaldırın. Ökollarınızı ve ayaklarınız üzerinde 20 saniye kadar durun. Bir diğer gün ise 20 saniye durun daha sonra 2 günde 1, 10 saniye arttırın.

egzersiz-4

Beşinci egzersiz:

Sırtüstü pozisyondayken de dizler bükülü ayaklar ise yer ile temas halinde ikan dizler arasına küçük bir rulo havlu yerleştirilir. Rulo sıkılarak kalça dümdüz yukarı kaldırılır. Sonra kalçayı hafif bir şekilde aşağıya bırakın ancak yere değmeden tekrar dümdüz kaldırın. Bu sırada dizlerinizin arasında ki ruloyu sıkmaya devam ediniz. (30 tekrar)

egzersiz-5

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

kalça sıkılaştırma yöntemleri, egzersiz, kalça sıkılaştıran hareketler, kalçalar nasıl sıkılaştırılır, hangi egzersizler kalça sıkılaştırır, sıkı kalçalara sahip olmanın yolları, kalça sıkılaştırma, kalçaları sıkılaştıran hareketler