İnce ve Sütun gibi Bacaklar için Öneriler

...

Doğru beslenme ve spor ile daha güzel bacaklara sahip olabilirsiniz.

Kalın baldırlar, dizler ve ayak bilekleri genellikle kalıtımsal faktörlere bağlı olsa da, yanlış beslenmeye ve hareketsizliğe bağlı olan dolaşım sorunları, selülit yada şilşlikler problemin daha da üzücü boyutlara varmasına neden olmaktadır. Ancak az yağ, bol miktarda lifli besin içeren, alkol ve tatlı tüketiminin sınırlı olduğu vitaminler ve mineraller açısından zengin bir beslenme pek çok şeyi değiştirebilir.

Az yağlı bir beslenme progrmaı vücudunuzda ki fazla yağı zaman içerisinde ve kademeli olarak azaltır. Buna bacaklarınızda dahildir. Bu program ile birlikte hem bacağınız incelir hgem de ayak numaranız küçülür.

bacak_mkl

Bacaklarınızda kalınlığa yol açabildiğinden mümkün olduğunca tuzdan ve diğer iki beyazdan yani şeker ve rafine undan uzak durmaya çalışın. C vitamininden zengin beslenme de damar duvarlarını ve özellikle toplar damarları koruduğu için bacaklarda varis oluşumunu önler böylelikle hem ince hem de sağlıklı bacaklara kavuşursunuz.

Je-veux-des-fesses-en-beton_width620

Aynı zamanda günlük olarak aldığınız yağ miktarını günde 30 gr düşürün. Bu 30 gr’un en fazla 10 gr’ını doymuş yağlardan karışılayın. Yemeden önce etlerde bulunan yağı iyice ayıklayın. Ekşi mayalı tam buğday ekmeği, buğday salatası, bulgur, fasulye, börülce, mercimek ve nohut gibi karbonhidratları tercih edin.

178704416-thinkstock-guzel-bacak-cilt-mkl

Bol miktarda C vitamini almak, bol su tüketmek, düzenli uzun yürüyüşler yapmak, taze meyve ve sebzenin de güzel bacaklara sahip olmak için şart olduğunu unutmamanızda fayda var. Bilinçli beslenme ile selülitten kurtulup, biriken yağlarınızı yakabilir ve şişkinliklerin indiğini gözleriniz ile görebilirsiniz. Düzenli olarak yapılan yürüyüşler de kan basıncını dengeleyecek ve bacak kaslarınızın gelişmesine ve beslenmesine yardımcı olacaktır. Yaşın ilerlemesi ile brilikte kilo almayı yavaşlatmanın yolu yürümekten geçiyor. Yaşları 18 ile 30 arasında değişen 5 bin kadın ve erkeğin kiloları ve yaptıklaır egzesizler 15 yılı aşkın zamandır sürdürülen bir araştırma ile gözlem altında tutuldu. Araştırma sonuçlarına göre sık sık yürüyüş yapan kadınlar hiç yürüyüş yapmayanlara göre daha az kilo alıyorlar.