Hülya Avşar’ın Diyet Listesi

...

hulya_avsar_cup_basladi13847822880_h1096408Gündemden düşmeyen ünlü isimler, her yaptıklarıyla gündem konusu oluyor. Bunların başında ilk sırada hiç şüphesiz Hülya Avşar geliyor. Her yaptığıyla çok konuşulan olay kadın şu sıralar ise verdiği kilolar ile gündemde. İki ayda 36 bedene kadar incelen Hülya Avşar bakın bunu nasıl başarmış, bu çok özel diyet ile ilgili püf noktaları ise şöyle:

Çok spor yaptığı için vücut yapısı biraz farklı, çok sıkı bir vücudu var. Bu nedenle kaslarının erimemesi için protein ağırlıklı bir diyet uyguladı. Hülya Avşar sadece salata yiyerek, sebze ağırlıklı beslenerek kilo veremez aksine kilo alırdı. Sporcu bir yapısı olduğu için haftada 3 gün karbonhidrat ağırlıklı olarak beslendi.

Hülya Avşar bunun yanı sıra yemek saatlerini düzene soktu. Daha düzenli bir şekilde su içmeye özen gösterdi ve tuzu kesti. Diyet denince akla hemen salata ve sebze yemekleri gelir aslında durum tam da öyle değildir. Diyet sırasında yeteri kadar protein almazsanız kaslar çöker, ilk olarak da yüz kasları erir, protein ağırlığı da fazla olmalıdır. Hülya Avşar’da protein düşüklüğü fazla olduğu için diyeti sırasında et, tavuk ve balığı fazlaca tüketti.

Hülya Avşar sabahları ananas yedi, ananasın metabolizmayı hızlandırıcı önemli bir etkisi vardır. Bu yüzden diyet programlarında artık daha sık yer alıyor. Örnek diyet listesi ise şöyle:

Sabah: 2 dilim taze kaşar peynir, 1 dilim ekmek, ananas

Ara öğün: 4 kuru kayısı

Öğle: 1 parça kırmızı et veya 1 tavuk butu

Akşam: 350 gram balık, ya da tavukgöğsü ızgara

Gece: 1 nar veya muz, 1 dilim ananas