Evde Yapabileceğiniz Zayıflatan Egzersizler

...

Programınız çok yoğun spor yapmaya ve spor salonuna gitmeye vakit ayıramıyorsanız sadece 15 dakika evde uygulayacağınız bu egzersizler sayesinde hızla kilo vererek sıkı bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Günlük en iyi kilo kaybınızı ancak spor yaparak ve yürüyüş yaparak sağlayabilirsiniz. Fakat bunun için vaktiniz yok yada spor salonuna verecek maddi anlamda gücünüz yok ise evde uygulayacağınız bazı hareketler sıkıntınızı çözecek ve günlük kilo kaybetmenize destek olacaktır. Özellikle bölgesel yağlanma yani bel, göbek ve basen yağlanmalarından şikayetçi iseniz uygulayacağınız bu hareketler hem bölgesel yağlanmayı ortadan kaldıracak aynı zamanda kol ve göbek gibi yaşlanmaya bağlı sarkmaları önleyecektir. Özellikle ev hanımlarının şikayetçi olduğu fazla kilolar ve yeterince zaman bulamadıkları için spor yapamadıkları gerekçesini ortadan kaldıracak bu basit hareketler düzenli olarak yapılması hatta diyet ile birlikte desteklenmesi ile birlikte kilo vermeniz daha da hızlanacaktır.

Evde Uygulaması Basit 10 Farklı Zayıflama Egzersizi:

Egzersizlere başlamadan önce ısınma hareketleri yaparak krampları önleyin ayrıca ani ve hızlı hareketlerden kaçının.

– 15-20 sefer elleri öne, yana ve yukarı doğru açıyoruz.
– 10-15 sefer eller yukarıda bacaklar dik olacak şekilde dizleri kırmadan avuç içini ayak parmaklarımıza değdiriyoruz.
– 10 kere her yöne eller değecek şekilde eğilin.
– 10-15 kere elleri öne uzatarak çömelin ve kalkın.
– 15-20 kere ayaklarınızı ileri, geri ve yana doğru sallayın.
– Her bacak için 10 sefer olmak üzere yüz üstü uzanın ve bacağınızı olabildiği kadar yukarı aşağı götürün.
– yüz üstü uzanın ve kafanızı yukarı kaldırıp tekrar indirin. Kobra hareketi de denilen bu hareketi 3-4 sefer tekrar edin.
– Sırtüstü uzanın ve eller olmak kaydıyla bacakları 15-20 sefer indirip kaldırın.
– 10-15 kez mekik çekin.
– Sırt üstü uzanın ve bacakları sağa, sola, ileri ve geri 10-15 sefer hareket ettirin.

 

Aşağıdaki kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

egzersiz, zayıflama egzersizleri, zayıflama yöntemleri, diyetsiz zayıflama, spor yapmak, spor yapmanın önemi, egzersiz ile zayıflama, hangi hareketler zayıflatır, zayıflatma harekeleri, göbek eritmek için hareket, basenleri eritmek için hareket, kalçayı eritmek için hareket, kilo verme yöntemleri, yağları nasıl yakarım