Evde Kendi Sakal Yağınızı Yapın!

...

Sakal yağının kullanılması batı dünyasında giderek daha popüler hale geliyor, ancak bu kozmetik ürünü kullanmadan önce bilmeniz gereken bazı şeyler var.

Sakal Yağı Nedir?

Sakal ve sakalın yanı sıra sakalın cildine nem ve besleyici sağlamak için sakal yağı tasarlanmış bir üründür. Sakal yağının belirli bir tarifi yoktur, çünkü bu ürünleri oluşturmak için birçok farklı uçucu yağ ve taşıyıcı yağ birleştirilebilir. Sakal yağındaki en popüler bileşenlerden bazıları, jojoba yağı, hindistancevizi yağı, kenevir yağı, üzüm çekirdeği yağı ve düzinelerce diğer uçucu yağlar ve aromatik bileşiklerdir.

 

Sakal yağların gerçekte işe yarayıp yaramadığına dair bazı tartışmalar vardır çünkü saç ya da cildin artmış sağlığını ispatlamak zordur (özellikle kıllarla kaplandığında). Ancak, bu yağın içeriğine ve uygulama yöntemine bağlı olarak, sakalın deri ve saçları üzerinde olumlu etkileri olabilir. Foliküllerin besin alımını iyileştirir, enflamasyonu azaltabilir ve enfeksiyonu önleyebilir, bunların hepsi bir sakalın büyümesini ve görünümünü engelleyebilir. Bazı durumlarda, sakal büyümesini artırmak veya en azından hacmi artırmak için folikülleri bile uyarabilir.

Sakal Yağı Nasıl Kullanılır?

Sakal yağının kullanımı oldukça kolaydır ve günde bir kez, tercihen sıcak duştan sonra uygulanmalıdır.

Sakalınızı tamamen kuruduktan sonra, yağın emilmesini önleyeceğinden, avucunuza 4-5 damla sakal yağı koyun

Parmaklarınızı sakalınızın kenarları boyunca ve sakalın altından geçirmeden önce yağı avucunuza ve parmaklarınızın çevresine sürün.

Parmaklarınızı kullanarak, bu yağın bir kısmını bıçağınıza da uyguladığınızdan emin olun. Temel olarak, ellerinizin sakalınızın her tarafına bir noktada temas ettiğinden emin olun.

Bunu takiben, sakalınızı iyice tarayın.

Mümkünse bu işlemi günde bir kez tekrarlayın ve sonuçları hızlı bir şekilde görebileceksiniz!

Sakal Yağı Nasıl Yapılır?

Bazı erkekler evde kendi sakal yağlarını üretmekten hoşlanırlar ve bu yağ için kullanılabilirlik ve çeşitli olasılıklar göz önüne alındığında, bu çok zor değildir. Eğer kendi sakal yağınızı yapmak istiyorsanız, aşağıdaki tarifi deneyin veya aroma, efektler vb. Arzunuza göre ayarlamalar yapın.,

Küçük bir şişeye yarım çay kaşığı KARA MAMBA YILAN YAĞI ekleyin.

Yarım çay kaşığı MISIR YAĞI ekleyin.

BADEM YAĞI 1 yemek kaşığı ekleyin.

Şişeyi kapatın ve karıştırmak için kuvvetlice çalkalayın.

Ya da bütün bunların zaten hazır yapılmış hali olan black marble sakal yağını kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Bu yazı bilgilendirme amaçlı yazılmıştır

black marble sakal serumu ilça değil, takviye edici üründür!

Bize bu kelimelerden ulaştınız: black marble sakal serumu, black marble texture, black marble saç serumu kullanımı, black marble Türkiye, black marble ekşi, black marble forum, black marble reklam, black marble for beard, black marble kullanımı, black marble seramiksan, black marble, black marble oil

Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği: 01.10.1985 tarihli ve 5777 sayılı Aktarlar, Baharatçılar ve benzeri dükkanlar hakkında genelge ile Aktar ve Baharatçılara ilişkin açılış ve denetim işlemleri ile adı geçen yerlerde belirli koşullar altında Bitki ve Drogların satılabilmesine izin verilirmiştir. Bu genelge ile satılması mahzurlu ve tehlikeli olan maddelerde belirtilmektedir.

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu:
Geleneksel Tıbbi Ürünler ve Gıda Takviyeleri hakkında bilinmesi gerekenler başlıklı bilgilendirmesinde: “Dünyanın pek çok ülkesinde Bitkisel ürünlerin “Fitoterapi” adı altında Sağlık alanında kullanıldığı bilinmektedir. “Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” tüm ince ayrıntıları ve detayları düşünülerek hazırlanıp vatandaşlarımızın sağlığını koruyacak bir çerçevede uygulamaktayız.”

Satışa sunulan (Bitkisel ve Gıda Takviyesi mahiyetindeki vb.) ürünler ile alakalı olarak T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz KurumuGeleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ilgili kanunlarında yayımlanan yasa gereği Bitkisel Ürünlerin Bitkisel drogların Gıda Takviyesi vb. ürünlerin Tanıtım ve Reklamlarında Endikasyon Belirten, Hastalıkları Rahatsızlıkları Tedavi eden Hastalığı iyileştirdiği gibi yazıların ve Sağlık Beyanlarının bulunması yasaklandığından dolayı Ürünler ile ilgili bu kısımda Ürün Markası, Ürün Adı, Ürünün İlgili Bakanlık İzin ve Belge Numarası, Ürünün İçeriği, Ürünün Kullanımı, Ürünün Muhafaza Şartları ve Uyarı mahiyetindeki üretici bilgilendirmeleri bulunacaktır.