Evde Bel İnceltme Hareketleri

...

Fazla kilolardan hepimiz yakınırız ancak estetik açıdan bizi en çok zorlayan bölgesel olarak konumlanmış kilolardır. Bunlardan en can sıkıcı olanda bel çevresinde bir halkayı andıracak şekilde duran yağlardır. Biliyoruz ki insanlar en çok dar pantolon giydiklerinde bel kenarlarından sarkan fazlalıklardan rahatsız olmaktadır. Bu nedenle bu yağlardan kurtulmanın yollarını araştırdık.Evde Bel İnceltme Hareketleri

Öncelikli olarak bel çevresinde ki yağlardan kurtulmak için düzenli bir diyet ve düzenli uyku kesinlikle uygulamanız gereken şeylerden. Yağ, tuz ve şeker bakımından fakir protein bakımından zengin bir diyet uygulayarak yağ yakımınızı hızlandırırsınız. Bu sayede yapacağınız hareketlerle birleştiğinde forma girmeniz daha kolay olabilmektedir. Bunun yanında günlük en az 2,5 litre su içmeniz gerekmekte, bunları yaptıktan sonra yapacağınız egzersizlerle bel çevrenizi inceltmek için çalışmalara başlayabilirsiniz.

Egzersiz yapmaya başlamadan önce muhakkak tüm vücudunuzu çalıştıracak hareketler yani kardiyo yapmanız gerekmekte.  Vücudumuz sporda ilk yarım saat boyunca yağ yakımı yapmaz, bu nedenle bölgesel egzersizlere girmeden önce yapmamız gereken tüm vücudumuza spor yaptığımızı ve yağ yakmak istediğimizi hissettirmek.  Yarım saatlik tempolu yürüyüş, koşma ya da ip atlama gibi hareketlerden sonra yapacağımız bölgesel çalışmadan daha fazla verim alırız.

Gelelim evde yapabileceğiniz bel inceltme hareketlerine.  Düz bir sopayı boynunuzun arkasından geçirin, daha sonra kollarınızı ya bu sopaya geçirin, ya da sopadan sarkıtın. Ancak gücünüzü sopaya vermekten ya da sopanın boynunuza baskı yapmanızı engellemelisiniz. Dik durun ve bacaklarınızı omuz açıklığında açın, belden aşağınız sabit kalacak şekilde üst tarafınızı iki yöne dönebileceği kadar döndürün. Bu hareketi yaparken belinize yüklenmemeye dikkat etmelisiniz. Bunun dışında hulahop çevirmek belinizi inceltirken göbeğinizi de eritmekte size yardımcı olacaktır. Bu hareketleri yaparken zorlandığınız anda nefes vermeyi, harekete başlarken nefes almayı öğrenmeye çalışın. Nefes kontrolü hareketlerden daha çok verim almanızı sağlayacaktır.