En Sağlıklı Kuruyemişler

...

Diyet sırasında insanlar daha fazla ek besine ihtiyaç duyarlar. Çünkü yemeden kısıldığı için daha büyük bir araştırma içinde olup, hangi besinin yağ yaktığına ya da hangi besinin diyet sırasında dinç tuttuğunu bilmek isterler. Bunun yanı sıra diyette olmasanız bile bunların bilincinde olmak çok önemlidir. Beslenme ve yaşam tarzına dikkat eden herkesin bu bilinçte olması gerekir.

Bu konuda en çok dikkat çeken besinler ise kabuklu kuruyemişlerdir. Gelin hangi kabuklu kuruyemişin ne işe yaradığını birlikte inceleyelim;

Fıstık:

Vücudun gelişmesini sağlar. Zihin gücünü artırır. Göğsü yumuşatır. Öksürük söktürür.

Kabuklufistik

Çamfıstığı:

Bronşit ve kalp hastalıklarında faydalıdır. Ruhsal sorunlara iyi gelir. Verem ve akciğer hastalıklarının çabuk iyileşmesine yardımcı olur.

023853119935E537E0CA4D137DC357CF

Ceviz:

Kanı temizler. Kadınlarda görülen beyaz akıntıyı keser. El ve ayak donuklarında deri çatlaklarında faydalıdır.

ceviz

Fındık:

Cildi güzelleştirir. Bedeni ve zihni yorgunluğu giderir. Kum ve taşların düşürülmesinde faydalıdır.

findik-02-1024x682

Kabak çekirdeği:

Sıkı bir perhiz ile 80-100 kabak çekirdeği kabuğu ile birlikte 4 günde iyice çiğnenerek yenirse vücut için etkili olup kilo vermeyi kolaylaştırabilir.

doktor_kabak_cekirdegi_h2641

Sizde bu kabuklu besinleri hiçbir zaman hayatınızdan çıkarmayın ve sağlıklı bir şekilde hayatınızın kontrolünü elinize alın.

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

Fıstığın yararları, fıstık zayıflatır mı, çam fıstığını yararları, çam fıstığı zayıflatır mı, cevizin yararları, ceviz zayıflatır mı, ceviz kilo aldırır mı, fındığın yararları, fındık zayıflatır mı, fındık yağının yararları, bitkisel yağların yararları, bitkiler ile zayıflama, kabuklu yemişlerin yararları, güncel diyetler.