En Popüler 5 Diyet Listesi

...

Alkali-diyet

 

Kilolarından kurtulmak ve fit bir vücuda sahip olmak isteyenlerin ilk tercihleri diyet yapmaktır. Bu nedenle sizinle aynı sorunları yaşayan ve başarılı olan pek çok diyet listesi uygulayıcılarından bire bir olarak paylaşılıyor. Uzmanlar da bu sorunun üzerinde özenle duruyor. Günümüzde pek çok doktor ve beslenme uzmanı da birikimlerini diyet listeleri ile paylaşıyor. Hal böyle olunca da her yeni gün yeni beslenme şekli ortaya çıkıyor. Şimdi ise en çok tercih edilen en popüler diyetler ve diyetler hakkında ayrıntılı bilgileri biberiyehapi.us ziyaretçileri için biraraya getirdik. İşte en çok tercih edilen, 5 zayıflama yöntemi, popüler diyet listesi:

Karatay Diyeti

Adından çok bahsedilen ve uygulaması daha kolay olan Karatay diyeti, beslenme uzmanlarının savundukları  ‘az az ama sık sık yiyin’ cümlesini tamamen ortadan kaldırıyor. Prof. Dr. Canan Karatay, tarafından hazırlanan bu diyet yönteminde kısa sürede fazla kilo vermek yerine kiloları uzun vadelere yayarak vermek hedef alınıyor. Karatay Diyeti listesi için tıklayın!

Dukan Diyeti

Son birkaç yıl içinde en çok kullanılan diyetler arasında yer alan Dukan Diyeti, az karbonhidrat yemeye dayanıyor. Adeta bir furya gibi kısa sürede nam kazanan Dukan Diyeti; atak, seyir, güçlendirme, koruma gibi 4 aşamadan oluşan bir diyet olarak karşımıza çıkıyor. Dukan Diyeti listesi için tıklayın!

Akdeniz Diyeti

Ülkemizde de oldukça yaygın olarak uygulanan Akdeniz Diyeti, daha sağlıklı bir hayat ve daha az işlenmiş yiyeceklerin tüketildiği çoğunlukla doğal bir beslenme şekli olarak karşımıza çıkıyor. Mevsime göre yetişen taze meyve ve sebze tüketimini ön plana alan diyet, pek çok hastalıkta da sağlıklı beslenme yöntemi olarak uzmanlar tarafından öneriliyor. Akdeniz Diyeti listesi için tıklayın!

İsveç Diyeti

Kısa sürede hızlı kilo verdirmeyi esas alan bu diyet,  6 – 13 gün yapılması gereken bir diyet olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle yaz ayları ve başlangıcında pek çok kişi tarafından tercih edilen bu diyet,  günlük 1000 kaloriden az, protein ağırlıklı olarak uygulanıyor. İsveç Diyeti listesi için tıklayın!

Asya Diyeti

Bu diyette bolca meyve ve yağsız pirinç yemekleri tüketebilirsiniz. Protein tüketiminden en az beş saat sonra yapacağınız sportif faaliyetlerle birlikte kısa sürede hızla kilo verebileceğiniz bu diyet de kısa zamanda fazla kilo verdirmeyi vadeden diyetler arasında yer alıyor. Asya Diyeti listesi için tıklayın!