En İyi Diyet Listeleri

...

Kilo vermek isteyenlerin en büyük kaygıları uyguladıkları diyet listelerinin başarılı olup olmayacağıdır.  Diyet listelerinin iyiliğini belirleyen temel unsur bize göre kişileri aç bırakmadan onlara yeme özgürlüğü vererek, sağlıklı yaşamayı öğretmeleridir. Yani bir diyet sadece beş gün uygulanabiliyor ve siz bu diyette kahvaltıda sadece omlet yiyebiliyorsanız. Bu diyet bize göre ideal, iyi bir değil. Bu bakımdan en iyi diyetlerin neler olabileceğini araştırdığımız bir yazı yazdık. En Iyi Diyet Listeleri

Diyet listeleri bildiğimiz bir klişe olarak iki dilim kepek ekmeği ve bir kibrit kutusu büyüklüğünde beyaz peynir gibi kullanımlar içerir. Bu türlü bir beslenme özellikle sabah kahvaltısına önem vermeyen ve sizi aç bırakan bir diyet size kilo verdirecektir ancak sizi sağlıklı bir insan olmaktan uzak bir hale getirecektir. Bu nedenle bu türlü diyetlerin uygulanması doktorlar, sağlık uzmanları ve diyetisyenler tarafından önerilmemektedir. Üstelik bu tarz diyetler kalıcı kilo verdirmekten oldukça uzaktır ve yaşamınıza belli bir düzen getirmezler bu nedenle diyet bittiğinde verdiğiniz kiloları hatta daha fazlasını geri almanız tehlikesi büyüktür.

Bu nedenle size önerimiz size alternatifler sunan diyet listelerini tercih etmeniz. Örnegin sabah kahvaltısında beyaz peynir ya da bir bardak süt gibi değişim yapabileceğiniz seçenekleri olan sizi sıkmayan diyet listeleri. Bunun yanında günümüzde oldukça popüler olan Atkins ve Dukan diyetleri gibi size belli bir yaşam tarzı belli bir beslenme programı alışkanlığı kazandıran, sağlıklı beslenmeyi alışkanlık haline getirmek amaçlı diyetler size hem kilo vermede yardımcı olacak hem de verdiğiniz kiloları geri almanızı engelleyecektir. Dukan ve Atkins diyetleri size önerebileceğimiz mühtiş ve etkili diyetler. Bu diyetleri uygulayarak kendi programınızı seçenekler arasından kendi damak tadınıza uygun besinleri seçer hem de neye göre programınızı oluşturduğunuzu kavrarsınız. Bu nedenle bu tarz diyetler kilo vermek açısından size daha kalıcı ve daha kesin sonuçlar verecektir.