En İdeal Açık Hava Egzersizleri

...

Yaz aylarının en güzel özelliklerinden birisi de açık havada spor yapabilme imkanıdır. Sabahları erken saatlerde veya güneş batmadan sonra temiz havayı içinize çekerek spor yapmanın keyfi bir başka olmaktadır.

Spor salonlarına gitmeden de herhangi bir spor salonlarına gitmeden veya herhangi bir spor aletine ihtiyaç duymadan da açık havada kalori yakarak forma girilebileceğini de vurgulamaktadır. Açık havada ki oksijenin pozitif etkisi, yapılan egzersizlerin de vücudunuza yansıma hızını da arttırmaktadır. Açık havada yapılabilecek başlıca egzersizleri de uygulayarak doğru sonuçlar elde edebilirsiniz. Kendi kondisyonunuza ve zevkinize göre de uyguladığınız kardiyo aktivitelerinden sonra da açık havda yapacağınız egzersizler ile de kısa sürede forma girebilirsiniz.

en-ideal-acik-hava-egzersizleri-1

Merdiven inip çıkın

Bacak ve kalça kaslarınızı çalıştırırken aynı zamanda da yağ yakmanızı sağlayacak bir egzersizdir. Maksimum olarak 15 ile 20 dakika kadar yapılmalıdır.

en-ideal-acik-hava-egzersizleri-2

Superman hareketi

Bu hareket ile sırt kaslarınızı geliştireceksiniz. Yere yüz üstü uzanın ve ellerinizi de avuçlarınız yere değecek şekilde ileri uzatmalısınız. Bacaklarınızın düz konumunu bozmadan da ayaklarınızı yukarıya kaldırmalısınız. Kaslarınızı zorlayana kadar bu pozisyonda kalmaya özen göstermelisiniz. Daha sonra ise gevşeyin ve hareketi yeniden tekrar etmelisiniz. 2 set ve 20 tekrar ile yapmalısınız.

en-ideal-acik-hava-egzersizleri-3

Kalça kaldırma hareketi

Bu hareket sayesinde de sırt, kol, bel ve kaslarınızı geliştirebilirsiniz. Sırt üstü uzanarak dizlerinizi kırmalısınız. Elleriniz yere paralel bir şekilde de durmalıdır. Bu pozisyonda da kalçanızı yukarıya kaldırmalısınız. Kaslarınız zorlanana kadar da o şekilde kalın ve daha sonra gevşeyiniz. 2 set ve 10 tekrar yapmalısınız.

en-ideal-acik-hava-egzersizleri-4

Criss Cross (Dirsek dize) hareketi:

Mindere sırtüstü uzanın ve bacaklarınızı 90 derece de masa pozisyonuna getirmelisiniz. Ellerinizi ise üst üste koyarak ensenize yerleştirmelisiniz. Nefes alırken da karnınızı iyice içeri doğru çekerek nefes verirken kürek kemiklerinizin ucuna kadar yükselip, omurganızı büyün halde sağa döndürmelisiniz.

Omurgayı sağa döndürürken de çapraz yani sol dizinizi de sol dirseğinize de yaklaştırmalısınız. Sağ bacağınızı ileri 45 derece açı ile uzatmalısınız. Diz ve bacaklar tam ters istikamatte olsun. Bu egzersiz içte ki karın kasları olan oblikleri de çalıştırmaktadır. sağ ve sol bacak için de toplamda 15 tekrar ve 2 set bu hareketi de yapmalısınız.

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız;

en ideal açık hava egzersizleri, egzersiz, sağlıklı egzersiz, hangi egzersizler yapılmalı, zayıflama, formda kalmanın yolları, yazın hangi egzersizler yapılır.