Doğal Yollarla Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir ?

...

Kadın erkek yaşlı genç herkesin saçları dökülebiliyor giden saçlarımıza üzülmemek elde değil kimse kel kalmak ve kötü görünüme sahip olmak istemez ancak elden ne gelirki bizde sizlere doğal yollarla saç dökülmesini önleyecek yöntemleri sıraladık.

sac-dokulmesi-2

Bildiğimiz gibi saç dökülmesi önlenebilir bir sorundur aslında herkesin saçı dökülür bu bilimsel olarak kanıtlanmıştır ancak gençlerde az görülür çünkü saç dipleri sağlamdır. Aşağıda sıraladığımız yöntemler ile sizde saç diblerinizi sağlamlaştırabilirsiniz.

44_d

saçlarınız döküldükten sonra geç olabilir sizde geç kalmadan saç dökülmesi için bişeyler yapmalısınız çünkü saçlarınızın olmaması sizin özgüveninizi kırar sizde saç uzatıcı yöntemlerimizden birini deneyebilirsiniz.

1) 20 bardak kaynak suya; 1 çorba kaşığı çok ince kıyılmış ısırgan otu konur. Yarım saat bekletildikten sonra temiz ve ince bir tülbentten süzülür. Yatmadan önce, bu suyla saç dipleri ovularak yıkanır.

2) 2 bardak ılık suya; 1 adet çiğ yumurta sarısı konup, çırpılır. Akşamleyin, saçlara ovularak sürülür. Sabahleyin, katranlı sabun ve bol suyla yıkanır. Bu yöntem kepeklenmeyi de engeller.

3) 1 baş kuru sarımsak ateşte pişirilir, ezilir. Külüne; 1 çorba kaşığı zeytinyağı konup, karıştırılır. Yatmadan önce, saç diplerine işleyecek şekilde sürülür. Temiz bir tülbentle sarılıp, yatırılır. Sabahleyin, katranlı sabun ve bol suyla yıkanır.

4) Temiz bir şişeye; 2 su bardağı sıcak su, 2 çorba kaşığı (25 gram) karbonat ve 2 çorba kaşığı (25 gram) arap sabunu konur. iyice çalkalandıktan sonra 24 saat bekletilir. Sonra, üstte biriken kısım alınıp saçlara sürülür. 6 saat sonra bol suyla yıkanır.

kadinlarda-sac-dokulmesi

5) 10 bardak suya; 11 avuç kepek konur. 10 dakika kaynatıldıktan sonra temiz ve ince bir tülbentten süzülür. Suyuna, 1 su bardağı taze sıkılmış limon suyu konup, saçlar yıkanır. Aynı şekilde, 15 gün devam edilir.

6) 8 bardak suya; 1 avuç hatmi çiçeği konur. 10 dakika kaynatıldıktan sonra temiz ve ince bir tülbentten süzülür, saçlar yıkanır.

7) 1 su bardağı bala; 1 tatlı kaşığı toz karabiber ve 1 kahve fincanı yeni sıkılmış kuru soğan suyu konur. iyice karıştırıldıktan sonra, saçlara, diplerine gidecek şekilde sürülür. 6 saat sonra ılık su ve katranlı sabunla yıkanır.

8) Saç diplerine, 10 günde bir susam yağı sürülür.

9) Saç diplerine, lavanta çiçeği yağı ile friksiyon yapılır. 6 saat sonra katranlı sabun ve bol suyla yıkanır.

Bize bu kelimelerden ulaştınız ; bayanlarda saç dökülmesi nasıl önlenir , saç dökülmesi bitkisel çözüm , erkeklerde saç dökülmesi nasıl önlenir , saç dökülmesi nasıl önlenir bitkisel çözüm , saç dökülmesi nasıl önlenir bakımı , saç dökülmesi nasıl önlenir , saç dökülmesi nasıl durdurulur , saç dökülmesi nasıl önlenir , saç dökülmesi önlemek , saç dökülmesini önleme yöntemleri