Doğal Yollarla Kilo Vermek

...

Bayanlar doğal yollardan kilo vermek ister miydiniz ? Eminim isterdiniz. Rahat bir şekilde bünyenizi zorlamadan istediğiniz ölçülere sahip olabileceksiniz. Tek yapmanız gereken söylenenleri ne fazla ne eksik yapmak. Sadece isteyin, eğer gerçekten  isterseniz mutlaka başarırsınız.1374315741

Sıkı diyetler sizlerin vücudunu bitkin düşürür. Tamam diyeti yaparsınız ama, hayat rutininiz de diyetten başka bir şey olmaz. Ve buda pek işinize gelmez. Bu yüzden söylediklerimizi dikkatli bir şekilde dinleyin.

Çoğu uzmanında dediği ve hak verdiği gibi gün içerisinde fazla öğün tüketmek gerekiyor. 3 öğünde sabit kalmak açlık duygularınızı canlandırabiliyor. Bu yüzden 6 öğün yemelisiniz. Fakat, porsiyonları azaltmanız gerekecek.

Et tüketimi konusuna geldiğimizde ise, tükettiğimiz etleri – karbonhidratları yağsız tüketmemiz gerekiyor. Ve etten çok taze sebze tüketmelisiniz. Aynı zamanda kırmızı eti çok tercih etmemeli onun yerine, beyaz et, balık ve hindi eti yemelisiniz.

Aslında anlayacağınız gibi tükettiğiniz besinlerden yağı çıkarmanız gerekecek. Başka bir örnek daha; yoğurt. Tükettiğiniz yoğurtu yağsız tüketmelisiniz.

Şimdi gelelim küçük ama önemli detaylara. Yemeğe başlamadan önce mutlaka bir kase salata veya çorba tüketin. Yemek biter bitmez dişlerinizi temizleyin – fırçalayın. Kahvaltınızı boş geçirmeyin hep bahsediyoruz kahvaltı en önemli besin diye. Bu yüzden her sabah sıkı bir kahvaltı yapın. Daha çok sebze tüketirken, lifli sebzeler tüketmeye bakın. Çikolata, şeker, katkılı dondurma gibi şekerlemelerin tüketimini durdurmaya ya da azaltmaya çalışın.

Son olarak, hareket edin. Mutlaka hareket edin. Evinize asansörle çıkıyorsanız merdivenleri kullanın, araba ile eve geldiyseniz biraz daha uzağa bırakın. Bırakın ki yürüyebilesiniz.

Sizlere dediğimiz gibi ne azı ne fazlası. Mutlaka bunları deneyin, belli bir süre zarfı sonunda sizlerde farkı farkedeceksiniz.