Diyet Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

...

diyet-yaparken-dikkat-edilmesi-gerekenlerDiyet yapmak zor bir iş olmakla birlikte bazı şeylerden de fedakârlık etmelisiniz. Bunlardan en önemlisi ise bazı yiyeceklerden uzak durmak olacaktır. Özellikle çikolata, fast food ve hamur işleri en sevdiğimiz yiyeceklerin başında gelmektedir. Unutmayalım ki, en çok yağ yapıcı ve vücudumuzda kalıcı yağ olarak kalan yiyeceklerde bunlardır. Bu yüzden diyet yaparken bunlardan uzak durmalıyız ve yememeliyiz.

Çikolatayı düşünecek olursak verdiği tatla, vücudumuzda mutluluk hormonunu tetiklemekte ve artırmaktadır. Bu yüzden birçok bayanın üzgün olduğundan çikolata yediğini rahatlıkla görebiliriz. Fakat çikolata yediğimiz zaman içersinde bulunan trans yağı vücudumuza öyle bir yapışıyor ki, uzun süre çıkmamakla birlikte kilo aldırmaya da yardımcı oluyor. Bu yüzden her türlü, hem beyaz hem de siyah çikolatadan uzak durmalıyız.

Diğer yandan fast food ülkemizde hızla yayılmaktadır. Hamburger, patates cipsi ve kola gibi kalorisi ve yağ oranı yüksek yiyeceklerden uzak durmalıyız. Hamburgerin köftesinin ne kadar yağlı olduğunu ve ne kadar zararlı olduğunu söylemem gerek yok sanırım. Ayrıca patates cipsleri de, sadece 1 defa değil 2 defa kızartılmaktadır. Bu yüzden bu kadar tatlı, çıtır ve hoş olmaktadır. Dondurulduktan sonra tekrar kızartıldıkları için 2 defa yağa maruz kalıyorlar ve tüm yağı içlerine çekiyorlar. Patates yanında ketçap ve mayonez gibi soslarında bolca yağ içerdiğini ve bu yağların diyete son derece zarar verdiğini unutmayalım. Tüm bunların yanında tabi ki bir de kola var. Kola ise son derece asitli ve kafein içeren bir içecektir. İçtikçe içesiniz gelir ve sonu olmayan bir kilo alma evresine girersiniz. Bu yüzden bundan da son derece uzak durmalısınız.

Diyet yaparken yenmemesi gereken meyveler arasında yer alan muz, üzüm ve karpuz glisemik indeksi meyvelerden uzak durmalısınız.
Evet, diyet yaparken bu tarz kilo aldırıcı yiyeceklerden uzak durmalısınız ve kesinlikle 1 tane bile olsa kullanmamalısınız. Aksi takdirce 1 dakika içinde 1 haftalık emeğinizi çöpe atabilirsiniz.