Diş Macunun Zararları Nelerdir ?

...

Diş Macunun Zararları Nelerdir ?

Diş macunu hepimizin az çok kullandığı bir şeydir peki macunu faydalı dişlerimizi temizlediği gibi insan sağlığını da koruyor mu biraz bilgi vereceğiz.

Diş macunu aslında zararlı bir maddedir. Dişini günde iki üç kere fırçalayanların üzüleceği bir yazı olacak ancak diş macununun bir çok zararı vardır diş macununun zararlarından bahsetmeden önce bahsetmeliyim ki küçük çocuklarda bu zararlar daha fazla yaşanmakta yani küçük çocuklar diş macunu kullanmamalı diş macunu çocuklar zeka geriliğine bile yol açabiliyor 10 yaş altı çocukları diş macunundan uzak tutmaya çalışın.

Diş macunu doğal değildir. Bir çok maddeyi içinde barındırmaktadır. En kötüsü ise şudur ki dişlerimize bakım yapmak için kullandığımız diş macunu diş ve diş etlerine zarar vermektedir. Diş macunu vücuda ciddi zararlar verecek dir. Kalıcı hasarlar ve tahmin etmeyeceğiniz hastalıkları yanında getirmektedir. Misvak en sağlıklı yöntemdir. Misvağı artık bazı doktorlar da önermeye başlamıştır. Misvak günümüzdeki fırçalar ve macunlar ile karşılaştırılan ve bir çok konuda üstün olan misvağı tercih etmenizi öneririz.

Diş macunu birkaç kimyasaldan oluşan bir şeydir gerek dişi beyazlatmak gerek kullanım tarihini uzatmak için birkaç doğal olmayan işlemlerden geçer en azından yan tarafında içeriğine bakabilme şansınız olduysa içeriğinde kimyasal barındırdığını görürsünüz.

Bugüne kadar niye bişey olmadı diye düşünenler olmadı  diye düşünebilirsiniz ancak aslında çevremizden birine olmuş olabilir yani hastalığın diş macunundan kaynaklanıyor olabilir ve diş macunu insanın aklına gelmemektedir. Hatta bir kaçımız dişini fazla fırçalıyan insanların diş ve diş etlerinin çürük kansız ve güçsüz bir hal aldığını görmüş olabiliriz.

Aslında dişleri beyazlatmıyor, geçici bir süre üzerinde beyaz bir tabaka oluşmasını sağlıyor ve tükürükle yutuluyor. -Bazı diş macunlarının içinde kullanılan titanyum dioksite nano parçacıklar da katılıyor.

Bize bu kelimeleri kullanarak ulaştınız ; diş macunu zararları , diş macunun zararları nelerdir , diş macunun zararı varmı , diş macunları zararları nedir , diş macunu yerine ne kullanabilir mi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir