Bu Diyet Efsanelerine İnanmayın!

...

Bugüne kadar diyetler ve zayıflama ile ilgili çok fazla öneri duyduk. Çoğunda kendi diyetimizden pay biçerek haklılık payı bulduk ama bildiğimiz birçok kuralın yanlış olduğunu biliyor muydunuz? Peki, nedir o yanlış kurallar gelin birlikte göz atalım;

Çay ve kahve suyun yerini tutar:

İçilen çay ve kahve gibi içecekler diüretik olduklarından asla suyun yerini tutamaz. Tersine vücuttan su atılımını sağlar. O nedenle iyi bir çözücü ve doğal olan su olduğu için günlük su tüketimine önem verilmelidir.

391074

Meyveyi istediğim kadar yiyebilirim:

Sanıldığı gibi meyveler kalorisiz değildir. Sağlıklı karbonhidrat kaynaklarındandır sadece. Aşırı meyve tüketimi ile alınan früktoz vücutta yağa dönüştürülebilir ve özellikle karın bölgesinde yağlanmaya neden olabilir.

diyet

Su içersem zayıflarım:

Su sağlıklı beslenmenin bir parçasıdır fakat herhangi bir karbonhidrat, yağ, protein kaynağı içermez. Dolayısıyla kalorisizdir fakat zayıflamayı sağlamaz.

indir

Maydanoz suyu zayıflatır:

Maydanoz idrar söktürücüdür. Bu nedenle vücutta oluşan kilo kaybı yağdan değil sudandır. Geçici ağırlık kaybına sebebiyet verir.

maydanoz_c6331427-da63-4a4b-83c0-74a247a75356_1

Sabah aç karnına limon ve greyfurt suyu içersem yağ yakarım:

Maalesef herhangi bir yiyeceğin veya içeceğin tüketilmesi ile vücuttan yağların atılması mümkün değildir.

08_d

Bu diyet ve beslenme hatalarını bilmek hepimiz için çok önemli çünkü arasında hepimizin yaptığı hatalar var. Bunları iyi bilmek ve yapmamak diyetinizde çok önemli olacaktır.

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

Diyet önerileri, doğal yollar ile zayıflama , spor ile zayıflama, zayıflatan haplar, diyet merkezleri,  diyetisyenlerin diyetleri, taylan kümeli, zayıflama hapları zayıflatır mı, zayıflama haplarının zararları, göbek eritme, diyet ile basen eritme, spor ile kalça eritme, diyet içecekler zararlı mı , greyfurt zayıflatır mı