Bu Besinler İle Ömrünüzü Uzatın

...

Sağlıklı ve uzun ömrün ilk sırrının beslenmemize bağlı olduğunu hepimiz biliyoruz. Beslenmeden sonraki etmenler ise psikoloji sağlığı, bulunan ortamlar olarak sıralanabiliyor. Peki, nasıl beslenmeliyiz, hangi besinler bizim için yararlı, neler yapmalıyız? Bunun için hangi besinin vücudumuzun hangi bölgesine iyi geldiğini sizler için araştırdık;

Beyin sağlığımız için yararlı ve zararlı besinler;

Doymuş hayvan yağları, margarin mayonezle birleştirilmiş sebze yağları, fast food ve dondurmada bulunan yağ asitleri beyne zarar veriyor.

Beynin sağlıklı gelişimine destek olacak besinler ise;

*Yeşil yapraklı sebzeler, kabuklu yemişler ve keten tohumunda bulunur.

*Zeytinyağı

*Kanola yağı

*DHA: hamsi, somon balığı, sardalya, alabalık ve ton balığında bulunur.

*Maun cevizi

*Keten tohumu yağı

*Yağsız et

*Düşük yağlı peynir

*Fıstık yağı

*Antep fıstığı

*Ceviz

ceviz

Ömrümüz yediklerimize bağlı:

Çilek ve ıspanak gibi antioksidan içeren gıdalarla beslenmek hafızada yaşlanmayla meydana gelen gerilemeleri durdurmayı ve yavaşlatmayı mümkün kılar. Ispanak ve çileğin içinde bulunan güçlü oksit giderici enzimler, tıpkı balık yağında olduğu gibi beyin hücre zarlarının akışkanlığını artırmaktadır.

IMG_2606 _Snapseed

Bunun yanı sıra çay oksit giderici etkisinden dolayı beyin fonksiyonlarını artırır. Çikolatanın da bu konu üzerindeki etkileri malum. Bu yüzden uzmanlar çayın yanında tatlandırıcı olarak çikolata kullanımı beyin ve beden sağlığı için muhteşem kombinasyon olduğunu söylüyorlar.  Çayı kurutulmuş dut ya da kayısı ile beraber içmekte aynı etkiyi yaratıyor.

2011_02150004

Sizde bu besinlerin mucizevi gücünün farkına vararak sağlıklı ve uzun ömürlü bir yaşam sürebilirsiniz.

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

Besinler ve sağlık, çayın faydaları, çay ve sağlık, çikolatanın yararları, çikolatanın zararları, antep fıstığının yararları, cevizin yararları, fıstık yağının yararları, cildimize yararlı besinler, cildimize zararlı besinler, cilt ve güzellik, güzellik sırları, zayıflama sırları