Bir Ayda Sıkı Bacaklara Sahip Olun

...

1293368644-2Hepimiz kusursuz bir fiziğe sahip olmak isteriz ve bu konuda elimizden gelen her şeyi yaparız.  Bazen uzun süreli diyetlere başvururuz, bazen şok ve güncel diyetlerden yardım alırız. Ama en önemlisi de hiçbir zaman egzersizi elden bırakmayıp yolumuza devam etmeye çalışırız. Ama bazı bilmediğimiz püf noktaları var, mesela kilolu birisi daha farklı yöntemler geliştirmeli, orta halli birisi daha farklı bir yol izlemeli. Bu her konuda olduğu gibi güzel bacaklara sahip olmakta da böyledir. Kim istemez ki güzel ince ve sıkı bacak yapısına sahip olmayı yalnız herkesin gidiş yolu biraz daha farklı olmalı tabi. Bunları sizin için örnekledik;

Spor yapıyorsanız;

Eğer spor yapıyorsanız ve kaslı bir vücudunuz var ise, bisikletten uzak durun ve bunun yerine haftada 3-5 kere düz bir zeminde 40-60 dakikalık koşu ya da yürüyüş yapabilirsiniz. Daha ince bir görünüm ve bacaklara kavuşmak için haftada 2 kere kasları esneten yoga ya da Pilates yapabilirsiniz.

Zayıf bir vücudunuz var ise;

Spor yapamıyorsanız ve zayıfsanız, kaslarınızı güçlendirmek için haftada 3-5 kere, 40-60 dakika kadar koşu, bisiklet gibi egzersizlerle vücudun alt kısmını çalıştırın.  Bu rutine normalde yapmadığınız eğilimli zeminde koşmayı da ekleyebilirsiniz. Haftada 2 kere bacak kaslarını çalıştıran 30 dakikalık ağırlık çalışması yapın.

Kiloluysanız;

Yağ ve kas yakmayı hedefliyorsanız, çapraz egzersizler yapmalısınız. 40-60 dakikalık farklı kardiyo yöntemleri uygulayın.  Örneğin; pazartesi günü bisiklete binin, Çarşamba günü koşun, Cuma günü hızlı yürüyün. Haftada iki kere dönüşümlü olarak bacak kaslarınızı çalıştırmak adına ağırlık kaldırın. Diz kırarak çömelme egzersizlerinizi de çalışma programınıza ekleyin. Kendinizi biraz zorlayın. Çeşitlilik arttıkça kaslarınız da güçlenecektir. Bacaklarınızı iki yana açarak öne, arkaya, yana doğru 45 derecelik bir açıyla hareket ettirin. Dinlenmeden çömelme ve sıçrama hareketleri yapın.