Balen Avakado Yağı Nedir ? Faydaları Nedir ?

...

Balen Avakado Yağı Nedir ? 

Avakado yağı latince adı persea americana olan avakado meyvesinin  preslenmesini ile üretilmiş sabit bir yağdır. Nasıl Sipariş Verebilirim ?

İçeriğinde A,D,E vitaminleri ve oleik palmitik ve lineoik  asit bulunmaktadır. Avakado diğer meyvelere göre daha fazla potasyum  manganez fosfor ve silisyum gibi mineraller içerir ferahlatıcı etkisi bulunmaktadır. Nezle grip baş ağrısı romatizma ve gut ağrılarında ağrı kesici ve rahatlatıcı olarak kullanılmaktadır.

İçerdiği önemli yağ asitleri ve mineraller nedeniyle kozmetik sektöründe yaygın olarak kullanılmaktadır. Cildi derinlemesine besleyip yapılandırmaya yardımcı olur. Ciltte kolayca emilir ve cildi korumaya yardımcı olur.içeriğinde yüksek oranda bulunan E vitamini sayesinde cildin su tutmasını sağlamaya yardımcı olur. Dolayısıyla kırışıklık ve pürüzlerin azalmasına yardımcı olur. İçerdiği önemli bileşikler saçın kötü çevre şartlarına karşı koruması  ve kuru saçların onarılmasına yardımcı olur. Kaşıntı ve iltihap önlemeye de yardımcı olur.

Avakado Yağının Faydaları Nedir ?

  • Avokado yağının içerisinde yer alan ve en az 8 tane bileşenden meydana gelen koroner kalp hastalığı engellenmesinde yardımcı olur.
  • Avokado yağı yeni cilt hücrelerinin oluşmasında fayda sağlamaya yardımcı olur. Üst tabakadaki Ölü derileri arndırır.
  • Güneşe karşı iyi bir koruma sağlamaya yardımcı olur. ve beraberinde cildin kendini toparlamasını sağlamaya yardımcı olur.

  • Zorlu hava koşullarında hem cildinizi hem de saçınızı koruyacak etkiye sahiptir. Özellikle dış etkenlerden dolayı yıpranmış ve mat bir görüntü sağlamış saçların bakımını sağlamaya yardımcı olur.
  • Saçların daha parlak ve gür olmasını sağlamaya yardımcı olur.

Bize bu kelimeleri kullanarak ulaştınız ; balen avakado yağı , balen avakado yağı nedir , balen avakado yağı nasıl kullanılır , balen avakado yağı nereden bulurum , avakado yağı faydaları , avakado yağı kullanımı , balen avakado yağı ne işe yarar ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir