Bal ile Gelen Zayıflama

...

imagesİllaki kilo vermek istiyorum ve kilo verirken de sağlıklı olmak istiyorum diyenlerdenseniz, öncelikle bilmeniz gereken, sağlık için mutlaka spor şart ve bunun yanı sıra sağlıklı beslenirsiniz kilo kontrolünüzü kolayca sağlayabilirsiniz.

Bu konuda size yardımcı olabilecek besinlerden bir tanesi de bal. Çoğumuz balın faydaları hakkında fikir sahibiyiz. Güzellik için çok etkili olduğunu bildiğimiz balın, kilo verdirme etkisinin daha fazla olduğunu biliyor musunuz?

Fruktoz açısından zengin gıdalar yiyen yani bal tüketen sporcuların daha fazla yağ yaktıkları ve dayanıklılık düzeylerinin arttığı görülmüştür. Bal karaciğerin glikoz üretimi için yakıt işlevi görür ve bu glikoz beyin şeker düzeylerini yüksek tutar ve yağ yakma hormonlarını serbest bırakmaya zorlar.

Bal diyetinde gün boyunca şeker kullanımı yerine balı tercih ederek ve buna ek olarak her gece yatmadan önce sıcak su ile birlikte 3 kaşık bal tüketmeniz gerekiyor. Ayrıca bunu egzersiz rejimi ile birleştirirseniz, kilonuzda büyük bir düşüş olduğunu göreceksiniz.

Diyetin bulucusu, yatmadan önce bal tüketildiğinde vücut uykunun bu erken saatlerinde daha fazla yağ yakmaya başlar. Bir adım daha ileri gidip, rafine şekerler yerine balı tükettiğinizde tatlı şeyleri tüketmeye zorlayan, beyin sinyallerinizi yeniden dengelersiniz.

Bal diyetinde dikkat edilmesi gerekenler ise;

Şeker yerine bal tüketilmeye başlanılmalı

Abur cubur yiyeceklerden uzak durulmalı

Rafine edilmemiş karbonhidratlarla beslenilmeli

Her öğünde proteinsel besinler tüketilmeli.

Meyve tüketiminde dikkatli olunmalı.

Patatesten uzak durulmalı.

Sizde balın o mucizevi tadı ile zayıflamaya hazır olun.

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

Bal diyeti, diyet ve sağlık, sağlık önerileri, sağlıklı beslenme, zayıflatan besinler, zayıflama ipuçları, zayıflama ve spor, diyet listeleri, aylık diyet listeleri, Ankara diyet merkezleri, beslenme ve kalorisiz besinler

Yeşil kahve zayıflamanıza yardımcı olabilir. Videoyu izleyerek yeşil kahve hakkında bilgi alabilirsiniz.