Asya Diyeti

...

7_gunluk_bahar_diyeti

Asya diyeti zayıflamak ve incelmek için yapabileceğiniz harika diyetlerden biridir. Son yıllarda pek çok kişinin bu yöntemle zayıflaması ile popüler diyetler arasında yer alan Asya Diyeti, bu bölgedeki yaşayan kadınların formda kalmalarının da sırrı olarak açıklanıyor. Asya Diyeti 1000 kalori içeren günlük beslenme programını esas kılıyor. Bu yöntemle günlük ihtiyaç duyulan kalori vücut tarafından depolanan yağlardan elde ediliyor.

Asya diyetinin esas noktası ise; küçük porsiyonla ile kalori dengesini sağlamak olarak karşımıza çıkıyor. Asya diyetinin önemli yönlerinden biri de soya içeren besinlerin düzenli tüketiminin kolesterol düşürücü etki yapması ve daha sağlıklı bir yaşam sürmenizi sağlaması. Pirinç temeli olan Asya dDiyeti, pek çok kanser türüne karşı da koruma sağlıyor. Bu diyetle Cameron Diaz gibi birçok yıldızın bu sayede kilo verdiği biliniyor. Diyetin ana besinleri: Buharda pişmiş pirinç, soya ürünleri, taze sebzeler, yosun, balık, kırmızı et ve süt ile baharatlar… İşte örnek bir liste:

Asya diyetin temel öneriler:

Ayda bir kez, kırmızı et. Haftada bir kez, şeker ve tatlılar, tavuk eti ve yumurta. Her gün deniz ürünü, bitkisel yağlar, süt ürünleri, meyve, sebze, tahıl ve baklagiller. Buna ek olarak, günlük ihtiyaç sırasında çay veya su yaklaşık 6 bardak tüketilir.

Asya Diyeti Listesi

Kahvaltı:  Mango ve ananas salatası. Malzemeleri: 150 gram mango ve ananası küçük küpler halinde doğrayın. Üzerine 2 yemek kaşığı portakal ve limon suyu dökün, yanında 1 adet grissini

Öğle Yemeği:  Fesleğenli erişte. Malzemeleri: 2’şer yemek kaşığı fesleğen, nane ve kişniş, 1’er tatlı kaşığı limon suyu, kırmızıbiber ve zencefil, 1 yemek kaşığı soya sosu, 2 yemek kaşığı tavuk suyu, 1 adet domates, 20 gr soya filizi, 60 gr Çin eriştesi

Akşam Yemeği: Izgara balık ve yanında haşlanmış sebzeler