Anadolu Kavağı’nda midye balık

...

Anadolu Kavağı

Yıllardır ertelediğim Anadolu Kavağı yolculuğunu sonunda yaptım.  Henüz gitmemiş olanlar için biraz anlatayım. Benim güzergahım Kadıköy- Anadolu Kavağı idi. Yolu açık yakaladığım için sahilden keyifli bir yolculuk yaptım.

Anadolu Kavağı’na vardığınız da ilk hissettim şey İstanbul dışı uzak bir kasaba huzuru. Ancak bu huzur çok sürmüyor, çünkü ufacık kasabanın 8-9 restaurantının çığırtkanları sizi mekanlarına çekmek için  ”işkence” yarışındalar.

Bu gereksiz ısrar ve desibeli yüksek davetleri umursamayabilirseniz keyifli bir gün geçirmek mümkün. Boğaz gene aynı boğaz, ama etrafında bina yığınları olmayınca sanki Çanakkale Boğazı efekti veriyor.

Yemekblog.com’un esas meselesine girmek lazım. Yemek…

Anadolu Kavaklı ustalar, Allah var güzel midye yapıyorlar ve balıkları da oldukça taze ve lezzetli. Gitmişken hem midye hem balık yemenizi öneririm. Fiyatlar İstanbul şartlarında normal. Alkolünde eşlik ettiği bir masada adam başı 40-60 arası kalkabileceğiniz bir kaç alternatif mekan mevcut. Sadece yemek yiyelim derseniz bu rakam ortalama 20 TL’ye iniyor.

Dönüş için Çengelköy trafiğini hesaba katıp sahil yolunu denemeyin derim.