Ajda Pekkan’ın Diyet Listesi

...

ajda-pekkanHepimiz yaşlanırız ama onda tek bir yaşlanma belirtisi göremeyiz. Onun için sanki zaman durmuştur ve sanki ters yöne doğru akar. Kimden mi bahsediyorum?  Tabi ki hepinizin anladığı gibi Ajda Pekkan’dan. Tüm yaptıkları ve tüm konuşmaları ile gündemden düşmeyen bir sanatçı o ve büyükten küçüğe herkesin tanıdığı ve hayran olduğu bir sanatçı. Pek nasıl oluyor da yıllara meydan okuyor diye düşünür dururuz hep ve bu konuda da çok çeşitli araştırmalar yaparız.

Çoğu insan onun estetikle bu şekilde durduğunu düşünse de, diyetisyeni Ender Saraç bu konu için net bir açıklama getiriyor; Ajda Pekkan için hazırladığı süper star diyetinin temelinde bol miktarda yağsız temel protein(et), maden suyu ve yeşil çay olduğunu açıkladı.  Ajda Pekkan’ın herkesin imrendiği görüntüsüne ulaşmak için 2,5 yıldır azimle çalıştığını söyleyen Saraç: dikkat ederseniz son iki yılda fiziği birlikte doğal güzelliği de ortaya çıktı, aslında çok kilo vermedi sadece vücudunu şekillendirdi, daha çok yağ yakıp kaliteli dokuları korudu ve artırdı. Özellikle göbek ve bel bölgesindeki yağları azalttı dedi.

Saraç şöyle devam etti; Ajda Pekkan’ın uyguladığı programda temel özellik beden yaşını gençleştirmektir. Son konserinde merak konusu olan bacakları bu sistemin eseri, bacaklarında hiçbir şekilde cerrahi müdahale yok. Bu görüntü doğal beslenme ve doğru takviyeler ile gerçekleşti dedi.

Ajda Pekkan’ın günlük önemli besin kaynakları ise şunlar: tatlıyı çok seven süper star, canı tatlı çekince bitter çikolata tükettiğini ve her sabah 1 bardak süt, yulaf ezmesi, tarçın ve bal tükettiğini belirtti.  Öğlenleri ise yeşil çay tüketip, bir de ılık su, yarım çorba kaşığı pekmez ve limon sıkarak hazırladığı karışımı tükettiğini belirtti.