Adet Sancısı Azaltma

...

Bayanların baş belası olan adet ağrıları, bazen gerçekten can yakabiliyor. Çoğu uzman ve doktor adet ağrılarının altında yatan nedenini bulmak için, kadınlara uzmanlarla görüşmesini öneriyor.

e_vitamini_ile_adet_sancisina_son_h882631

   Adet ağrısı genel olarak bireyden bireye farklılık gösteriyor. Bazı bireyler hissetmezken bazı bireyler ise ağrıdan nefes alamayacak konuma geliyor. Bunun nedeni ise bu ağrıyı yaşarken aynı zamanda farklı unsurlarında ortaya çıkmasıdır. Nedir bu unsurlar – hastalıklar ? Bu unsurlar; karın ağrısından çok bel ve kasık ağrılarınında çıkması, bireylerin bulantısının başlaması, sinirlerinin gerilmesi, kabız ve ishal olunması gibi etkenlerde acının artmasına neden olur. Fakat ağrılarınız gerçekten katlanılacak gibi değilse mutlaka uzman bir doktora görünmelisiniz.

1371563542_58_RESM

   Adet sancımı azaltmak için ne yapabilirim ? 

Adet döneminde, öncesi veya sonrası fark etmez, kola, çay, kahve ve benzeri kafein içeren besinlerden uzak durulmalıdır.

– Normal içtiğiniz su miktarından daha fazla su tüketmelisiniz.

Sigaradan uzak durmalısınız.

Alkollü içecek veya yiyecek tüketmemelisiniz. 

– Fazla ayakta kalmamalısınız.

– Ağrılarınızı sıcak su ile gidermelisiniz.

Genel olarak yapmanız gerekenler bunlar. Fakat bu durumları yapamayacak konumda iseniz, mutlaka ağrılarınız için doktorunuzla görüşmelisiniz.