2 haftada 4 kilo verme diyeti

...

1.HAFTA DİYETİSABAH:1 dilim kepekli, tam tahıl veya yulaf çavdar ekmeği2 dilim yarım yağlı beyaz veya kaşar peynir (60 – 80 gr)3 tatlı kaşığı light reçel (istenirse)3-4 adet zeytin (Yağsız)1 adet domates veya salatalık

ÖĞLE VE AKŞAM:Salata:Her türlü salata: Domates, salatalık, marul, maydanoz, havuç, roka, semizotu, gerekirse çiğ ıspanak ve karnabahar salatası, zeytinyağı konulmayacak, sirke, limon, nar ekşisi, balsamik sirke konulabilir.Yoğurt: Meyveli yoğurt hariç, her türlü yoğurt yenebilir (süzme, kaymaklı, prebiyotik ). Yoğurdun light olması şart değildir.Buna ek olarak günün her hangi bir zaman diliminde 3 porsiyon meyve eklenmeli. ( 1 porsiyon = 1 greyfurt büyüklüğünde ) , küçük meyveler bir avuç dolusu ölçüde ( çilek, kiraz, erik vb ), kavun karpuz ise bir ince dilim olarak yenmeli.Günde 2 – 3 litre su içilmeli, tüketilecek olan çay ve kahve bu miktarın dışındadır.Bitki çayları, çay, kahve şekersiz içilmelidir (istenirse tatlandırıcı kullanılabilir)İlk hafta spor ve yürüyüş önerilmez.

2. HAFTA DİYETİSABAH:1 dilim kepekli, tam tahıl veya yulaf çavdar ekmeği2 dilim yarım yağlı beyaz veya kaşar peynir (60 – 80 gr)3 tatlı kaşığı light reçel (istenirse)1 adet domates veya salatalık3–4 adet zeytin

ÖĞLE:Salata (domates, salatalık, marul, maydanoz, havuç, roka, semizotu, gerekirse çiğ ıspanak ve karnabahar salatası).Yoğurt her türlü olabilir (süzme, kaymaklı prebiyotik ), yoğurdun light olması şart değildir. Veya Çorba + salata, hazır veya ekspres çorba, yağsız hazırlanmış tarhana çorbası, yağı alınmış et veya tavuk suyuna yapılan sebzeli şehriye (bir çorba kaşığı dolusu kuru tel şehriye konulmalı)

AKŞAM:Et (kırmızı et, tavuk, balık) 100 – 150 gr çiğ olarak tartılmalı. Kesinlikle yağda kızartılmamalıdır (haşlama, buğulama, fırın, közleme, ızgara yapılmalıdır) veyaSebze (patates ve bezelye hariç) bir tabak ve hiç yağ konmadan haşlama veya ızgara olarak tüketilmelidir. (örnek, 3 adet patlıcan közlemesi, domatesli biberli mantar sote)Bunların yanında salata ve yoğurt yenilebilir.Buna ek olarak günün her hangi bir zaman diliminde 2 porsiyon meyve eklenmeli ( 1 porsiyon = 1 greyfurt büyüklüğünde ) , küçük meyveler bir avuç dolusu ölçüde (çilek, kiraz, erik vb ), kavun karpuz ise bir ince dilim olarak yenmeli.Günde 2 – 3 litre su içilmeli, tüketilecek olan çay ve kahve bu miktarın dışındadır.Bitki çayları, çay, kahve şekersiz içilmelidir (istenirse tatlandırıcı kullanılabilir)Spor ve yürüyüş verilmeli (haftada 2–3 kez en az 45–60 dakika)

LEBLEBİLİ BAHAR DİYETİSABAH:1 dilim çavdar ekmeği80 gr peynir,DomatesSalatalıkMaydanoz

ÖĞLE:Izgara tavuk, balık veya kırmızı et (150 gr) veya 2 adet katı yumurta yanında salata + yoğurt

AKŞAM:Bir kase yoğurt içine bir avuç leblebi konacak. (Oldukça tok tutar.)Günde 3 porsiyon meyve + 2,5 litre su içilecek.